Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy z Avili p.t. ŚLADAMI ŚWIĘTEJ TERESY OD JEZUSA

Wystawa z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy z Avili p.t. ŚLADAMI ŚWIĘTEJ TERESY OD JEZUSA
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 28 marca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 8:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 19 kwietnia 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Dobre Miejsce, ul. Dewajtis 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Otwarcie dokładnie w dzień urodzin św. Teresy z Avila. Wystawa zrealizowana przez Biuro Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii

Mija 500 lat od chwili urodzin Teresy z Avili, niezwykłej kobiety, mistyczki, reformatorki, podróżniczki, Doktora Kościoła i świętej. Wystawa pozwala odbyć podróż po 17 hiszpańskich miastach takich jak Avila, Medina del Campo, Malagón, Valladolid, Toledo, Pastrana, Salamanka, Alba de Tormes, Segowia, Beas de Segura, Sewilla, Caravaca de la Cruz, Villanueva de la Jara, Palencia, Soria, Grenada, Burgos. Od 1562 do 1582 roku Teresa od Jezusa zakładała w nich kolejne klasztory.
W przygotowaniach do obchodów tej niecodziennej rocznicy wzięła udział Junta de Castilla y León, włodarze miast związanych z postacią sw. Teresy, zakony karmelitańskie oraz wiele instytucji i fundacji kulturalnych i naukowych. W terezjańskim roku 2015 odbędzie się wiele wystaw, koncertów, konferencji i oczywiście uroczystości religijnych. Wśród nich warto wymienić planowane na sierpień (5-9) Europejskie Spotkanie Młodzieży.
Z inicjatywy Urzędu Miasta Avili powstał nowy szlak pielgrzymkowy Śladami sw. Teresy obejmujący miasta terezjańskie, a dla pielgrzymów - przygotowany specjalny kredencjał tzw. Terezjanka, który można będzie otrzymać w Avili po wcześniejszym odwiedzeniu 4 miast w dwóch różnych wspólnotach autonomicznych. Więcej na link
Mamy nadzieję, że wystawa stanie się impulsem i zachętą do poznania bliżej postaci świętej, jej dorobku literackiego i duchowego, a także do podróży do miejsc z nią związanych. Niektóre z miast terezjanskich znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa, dlatego oprócz śladów św. Teresy można będzie zobaczyć pamiątki i ślady innych kultur i epok.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!