Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

I’m so-so… | 80. urodziny Krzysztofa Kieślowskiego

I’m so-so… | 80. urodziny Krzysztofa Kieślowskiego

reklama
📅 Data: niedziela, 27 czerwca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, FINA Wałbrzyska 3/5, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W dniu rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych i najbardziej inspirujących, ale i oglądanych na świecie polskich reżyserów filmowych, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza na wieczór specjalny poświęcony Krzysztofowi Kieślowskiemu.

Program:

🔴 godz. 18.30 I Sala Ziemia Obiecana
🎥 „Krzysztof Kieślowski: I’m so-so…” (1995), reż. Krzysztof Wierzbicki
Ekipa filmowa Krzysztofa Kieślowskiego: jego asystent Krzysztof Wierzbicki wraz z operatorem Jackiem Petryckim i dźwiękowcem Michałem Żarneckim tworzą film, w którym tym razem to słynny reżyser jest głównym bohaterem. Wywiad-rzeka z artystą przeplatany jest cytatami filmowymi i muzyką Zbigniewa Preisnera ze słynnego Dekalogu. Powstaje w ten sposób opowieść pełna ciepła, zaskoczeń i refleksji, w której oprócz Kieślowskiego-artysty poznajemy także bliżej Kieślowskiego-człowieka: łagodnego, inteligentnego i – na szczęście – upartego. W końcu do szkoły filmowej dostał się dopiero... za trzecim razem. Dokument powstał rok przed śmiercią reżysera.

🔴 godz. 19.30 I Sala Ziemia Obiecana / Transmisja na stronie ninateka.pl
Dyskusja „Kieślowski – kiedyś i dziś”.
Jak spojrzeć na kino Krzysztofa Kieślowskiego po latach? Czy jego filmy mimo upływu czasu wciąż opowiadają widzom coś nowego? Jak wygląda recepcja obrazów Kieślowskiego z perspektywy obecnych problemów Polski a także zglobalizowanego świata? Czy powinniśmy znaleźć nowy sposób odczytania jego dzieł?
👥 Goście: Krzysztof Zanussi (reżyser, scenarzysta i producent filmowy, szef Studia Filmowego „Tor”), Feliks Falk (reżyser filmowy, scenarzysta, dramatopisarz) i Katarzyna Surmiak-Domańska (dziennikarka, reportażystka, autorka książki „Kieślowski. Zbliżenie”). Spotkanie poprowadzi Mikołaj Mirowski (historyk, publicysta).

🔴 godz. 21:30 I Pokaz na dziedzińcu FINA Wałbrzyska 3/5
🎥 „Przypadek” (1981), reż. Krzysztof Kieślowski
Film przedstawia trzy alternatywne życiorysy młodego chłopaka zależne od tytułowego przypadku, jakim jest próba dogonienia odjeżdżającego pociągu. W wersji pierwszej Witek poznaje starego komunistę, skazanego niegdyś za odchylenie prawicowe, dzięki któremu otrzymuje pracę w organizacji młodzieżowej. Po dramatycznych wydarzeniach ma wyjechać z grupą peerelowskich aktywistów do Francji. Jest jednak lato 1980 roku. Wersja druga - spóźniony Witek zamierza wskoczyć do uciekającego pociągu. Zatrzymany przez policję wdaje się w bójkę z funkcjonariuszami, za co trafia do więzienia. Angażuje się w działalność opozycyjną i antykomunistyczną. W trzeciej wersji Witek spóźnia się na pociąg. Na dworcu spotyka swoją dawną znajomą. Pobierają się. Witek kończy studia medyczne, zajmuje się pracą naukową. Otrzymuje ofertę wyjazdu do Libii.
Ten niezwykły film o roli przypadku w życiu człowieka przeleżał na półkach przez sześć lat. Sens „Przypadku”, jego wymiar filozoficzny z biegiem lat nabierają innego, uniwersalnego znaczenia. W ramach pokazu plenerowego na dziedzińcu FINA Wałbrzyska 3/5 pokażemy jego dłuższą, nieocenzurowaną wersję po rekonstrukcji cyfrowej.

ℹ Wstęp bezpłatny. Limit miejsc: 90
ℹ Transmisja live dyskusji „Kieślowski – kiedyś i dziś” na stronie ninateka.pl oraz na FB FINA Wałbrzyska 3/5

🔴 Zasady bezpieczeństwa
📍 zapoznaj się z Regulaminem uczestnictwa ( link ),
📍 pamiętaj, aby wypełnić obowiązkowe oświadczenie o stanie zdrowia ( link ), oświadczenie jest dostępne również w siedzibie FINA,
📍 pamiętaj o konieczności zakrywania ust i nosa, gdy przebywasz na terenie FINA,
📍 szatnia jest nieczynna do odwołania,
📍 zachowuj dystans od pozostałych gości,
📍 zajmij miejsce wyznaczone przez obsługę FINA,
📍 w sali obowiązuje zakaz spożywania napojów i posiłków,
📍 jeśli masz objawy zakażenia zostań w domu.

💌 W razie pytań prosimy o kontakt z recepcją pod adresem [email protected] lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od wt. do pt. w godzinach 9–17).

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę