Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Maciej Frąckiewicz / XIV Letni Festiwal Nowego Miasta

Maciej Frąckiewicz / XIV Letni Festiwal Nowego Miasta

reklama
📅 Data: niedziela, 25 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Kościół św. Jacka w Warszawie, ul. Freta 10 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
🎹🌟 Niedzielny koncert XIV Letniego Festiwalu Nowego Miasta - i koncert SUPERGWIAZDY, mistrza akordeonu - Macieja Frąckiewicza!

25 lipca 2021 godz. 13.00
🎹Kościół oo. Dominikanów pw Św. Jacka ul. Freta 10 w Warszawie
🆓 WSTĘP WOLNY! 🆓

🎹 PROGRAM:
Andrzej Krzanowski (1951-1990) - Studium III
Andrzej Krzanowski - Relief I
Andrzej Krzanowski - Relief II
Marcin Bortnowski (ur. 1972) - Epitafium pamięci Krzanowskiego
Marian Gordiejuk (1954_2005) - Tren
Andrzej Krzanowski - Relief VIII (opr. partii akordeonu M. Frąckiewicz)
Stanisław Moniuszko(1819 – 1872) - Za umarłych (opr. M. Frąckiewicz)

Zwycięzca jednego z najważniejszych konkursów akordeonowych na świecie – Certamen Internacional de Acordeón „Arrasate Hiria” w Hiszpanii (2012), a także laureat Paszportu Polityki „za bardzo dojrzałe i wyraziste interpretacje współczesnego repertuaru. Za odwagę, ryzyko i konsekwen-cję. Za budowanie repertuaru. Za koncertowe kreacje, pobudzanie naszej wyobraźni i siłę przekony-wania” (2013).
Artysta zdobył nagrody w wielu międzynarodowych konkursach akordeonowych w Polsce, Niem-czech, Słowacji, Włoszech i Hiszpanii, m.in. nagrodę główną oraz nagrodę publiczności Deutscher Musikwettbewerb (Bonn, 2018), jak też Folkwang Preis (Essen, 2017), GWK-Förderpreise für Musik (Münster, 2015) oraz II nagrodę Internationaler Akkordeonwettbewerb (Klingenthal, 2008).
Regularnie występuje jako solista z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych, m.in z Filharmo-nią Narodową, NOSPR, Philharmonisches Staatsorchester Mainz, Beethoven Orchester Bonn, Bochu-mer Symphoniker pod batutą m.in. takich dyrygentów jak Jacek Kaspszyk, José Maria Florêncio, Krzysztof Penderecki, Łukasz Borowicz, Rasmus Baumann, Bassem Akiki itd.
Występował na festiwalach w Polsce i za granicą, takich jak Warszawska Jesień, La Folle Journée, Festiwal Muzyki Polskiej (Kraków), Musica Polonica Nova (Wrocław), Muzyczny Festiwal w Łańcucie, Neue Horizonten, Klangbrücke (Hanower), Dwa Dni i Dwie Noce Nowej Muzyki (Odessa), Kontrasty (Lwów), Farinelli Festival di Musica Classica (Andria), Dni Krzysztofa Pendereckiego (Erywań), Musique au Leman (Thonon-les-Bains), Latvian New Music Days (Ryga) i Folefest (Lizbona). Ostatnio grał recitale podczas Daegu International Contemporary Music Festival (Korea Płd.), Moskiewskiej Jesieni (Rosja), Niedersächsische Musiktage, Chapeau Classique, Ludwigs-burgschlossfestspiele (Niemcy) oraz w ramach cyklu Cleveland Classical Guitar Society (USA). Regu-larnie odbywa tournée koncertowe po Chinach.
Maciej Frąckiewicz ma w swoim dorobku ponad 90 prawykonań – większość tych utworów była tak-że jemu dedykowana. W listopadzie 2016 nagrał Under the Sign of Scorpio Gubajduliny, a w styczniu 2018 wziął udział w prawykonaniu Koncertu akordeonowego Pendereckiego, który zarejestrował w grudniu 2018 pod batutą kompozytora z Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus. Do tej pory nagrał 6 au-torskich płyt (nominowane do Fryderyka oraz do Opus Klassik), na ponad 10 płytach pojawił się go-ścinnie.
Studiował w UMFC w Warszawie, ESCMUC w Barcelonie, HFM Detmold oraz FUDK w Essen. Od 2018 roku prowadzi klasę akordeonu w Hochschule für Musik w Detmold, regularnie wykłada też w ramach kursów mistrzowskich w Europie i Azji.
Artysta gra na instrumencie Pigini Nova.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!