Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Olimpijski weekend w Muzeum Sportu i Turystyki

Olimpijski weekend w Muzeum Sportu i Turystyki

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 24 lipca 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 25 lipca 2021

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
✅➡️ Muzeum Sportu i Turystyki z okazji otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio przygotowało specjalną bezpłatną ofertę zwiedzania wystawy stałej w najbliższy weekend. Na ekspozycji można zobaczyć m.in. galerię medali olimpijskich, gdzie prezentujemy ich ponad 80. Wśród najciekawszych są te 1924 roku oraz siedem zdobytych przez Irenę Szewińską. Jest to największa kolekcja medali olimpijskich na świecie.

✅➡️ Sercem muzeum jest ściana chwały polskiego sportu na której prezentujemy plakiety pamiątkowe, które symbolizują sukcesy polskich sportowców na przestrzeni lat w Igrzyskach Olimpijskich. Niebywałą gratką dla zwiedzających jest kolekcja oryginalnych pochodni olimpijskich. Najstarszą w zbiorach jest ta z Berlina z 1936 roku, której użyto w pierwszej nowożytnej sztafecie olimpijskiej.

✅➡️ W czasie spaceru po Muzeum Sportu i Turystyki można zobaczyć grot oszczepu używanego w starożytnych Igrzyskach Olimpijskich, a także historyczny sprzęt sportowy. Nie zabraknie najnowszych eksponatów z rakietą tenisową Igi Świątek na czele. Na ekspozycji znajduje się unikatowa kolekcja pamiątek z Jenieckich Igrzysk Obozowych z 1940 i 1944 r.

✅➡️ Zapraszamy również na wystawę czasową „Modnie na Igrzyska”. Na ekspozycji zaprezentujemy zarówno stroje defiladowe, w których biało-czerwoni maszerowali na stadionie podczas parady narodów w trakcie ceremonii otwarcia igrzysk oraz te „startowe”, używane przez nich w rywalizacji o medale. Kożuszki z Zimowych Igrzysk w Grenoble (1968), które zrobiły taką furorę, że wielu Polaków wróciło do kraju bez nich, sprzedając je lub wymieniając na inne cenne przedmioty, mundur Jana Kowalczyka ze zwycięskiego jeździeckiego konkursu skoków przez przeszkody na Igrzyskach w Moskwie (1980) czy bluza królowej polskiego sportu, siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej Ireny Szewińskiej, w której podczas Igrzysk w Montrealu (1976) stała na najwyższym stopniu podium odbierając złoto za triumf w biegu na 400 m – to tylko niektóre z unikatowych eksponatów jakie udostępnimy zwiedzającym.

✅➡️ Bezpłatny weekend w Muzeum Sportu i Turystyki w dniach 24-25 lipca, ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, Centrum Olimpijskie.

👌➡️ Wystawa stała "Dzieje sportu polskiego i olimpizmu" i wystawy czasowe:
w soboty i niedziele w godz. 10.00 - 17.00.
Ostatni zwiedzający wchodzą o godz. 16.30.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!