Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Agnieszka Jucewicz i Magdalena Kicińska "Dom w butelce".

Agnieszka Jucewicz i Magdalena Kicińska "Dom w butelce".

reklama
📅 Data: czwartek, 16 września 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Faktyczny Dom Kultury, Gałczyńskiego 12 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Faktyczny Dom Kultury i Wydawnictwo Agora zapraszają na premierę książki Agnieszki Jucewicz i Magdaleny Kicińskiej "Dom w butelce. Rozmowy z dorosłymi dziećmi alkoholików".
Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Historie opowiedziane w tej książce pozwalają zrozumieć, jak traumatyczne doświadczenia dzieciństwa determinują całe nasze dorosłe życie. Brak bezpiecznej więzi, chaos, wstyd i bezradność to codzienność dzieci alkoholików. Takie dzieciństwo często nigdy nie przemija. Skrzywdzone dziecko w nas na wiele destrukcyjnych sposobów przez całe życie dopomina się o dostrzeżenie i akceptację. Opowieści bohaterów pozwalają to zrozumieć, ale też pokazują ich drogę do odzyskania siebie. Są inspiracją i nadzieją. To wielka siła tej książki.
Monika Sajkowska, prezeska zarządu fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Skrót DDA po tej lekturze nabiera ciężkich barw rozpaczy, nadludzkiej siły, katorżniczych poświęceń i marzeń o ucieczce na koniec świata. A także ogromnej zaradności i bezradności, a przy tym zupełnie nie dziecięcej mądrości. To DDA potrafią powiedzieć: „Mamo, to ty jesteś moją matką, nie ja twoją”, „Co z tego, że to rodzina, skoro tylko cię krzywdzą?” albo „Jesteśmy ofiarami ofiar”.
Tę bolesną i niełatwą lekturę polecam wszystkim rodzicom, Dorosłym Dzieciom Alkoholików oraz psychoterapeutom. Aby dowiedzieć się nie tylko, jakich cierpień przysparza „dom w butelce”, lecz również tego, że prawdziwie dobry dom to miejsce, w którym nie ma ustawicznych huśtawek nastroju, wszystkie emocje są dozwolone i można o wszystkim bezpiecznie rozmawiać. I gdzie dzieci nie muszą być ratownikami swoich rodziców.
Ewa Woydyłło-Osiatyńska, psychoterapeutka

Liczę, że lektura tej książki da siłę wielu osobom do zastanowienia się nad przyczynami własnych błędów i kryzysów. Niestety w państwie, w którym małpka wódki kosztuje tyle, ile litr soku, trudno oczekiwać od władz głębszej refleksji nad znaczeniem alkoholizmu dla naszego życia społecznego. Tym większe znaczenie ma dzieło autorek dla interesu publicznego.
Adam Bodnar, dr hab., prof. Uniwersytetu SWPS, były RPO

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!