Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Pieszo po Piechotkowie | spacer

Pieszo po Piechotkowie | spacer

reklama
📅 Data: niedziela, 24 października 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Zapraszamy na spacer szlakiem architektury Marii i Kazimierza Piechotków, który poprowadzą Anna Brzezińska-Czerska i Artur Wosz.

❗️ Na spacer obowiązują zapisy. Zgłoszenie zawierające datę wydarzenia, imię, nazwisko i liczbę osób można przesłać na adres [email protected] lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią.

🧱 Dlaczego pewien lufcik o mało nie zawalił budowanego w Polsce socjalizmu? Jak mała cegła przyśpieszyła dużą budowę? Dlaczego muszla zmienia sukienki? Opowieść o innowacyjnych rozwiązaniach zastosowanych na bielańskim osiedlu będzie przeplatana wspomnieniami sąsiedzkich rozmów z Marią Piechotką.
Piechotkowo to nieoficjalna, ale powszechnie używana i popularna nazwa osiedli na Bielanach. Pochodzi od nazwiska ich projektantów — Marii i Kazimierza Macieja Piechotków. Do 31 sierpnia można było oglądać naszą wystawę plenerową poświęconą Marii Piechotkowej — architektce, historyczce sztuki, łączniczce w czasie powstania warszawskiego oraz posłance na Sejm i działaczce społecznej. Sama dzielnica nie tylko była miejscem pracy Piechotków, ale również ich życia. W 1954 wraz z dziećmi zamieszkali przy ulicy Lisowskiej, a od 1962 roku w jednorodzinnym domu przy Kleczewskiej na zaprojektowanym przez siebie osiedlu spółdzielczym.

𝐒𝐩𝐚𝐜𝐞𝐫 𝐩𝐨𝐩𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐚̨:
𝐀𝐧𝐧𝐚 𝐁𝐫𝐳𝐞𝐳𝐢𝐧́𝐬𝐤𝐚-𝐂𝐳𝐞𝐫𝐬𝐤𝐚 — animatorka kultury i reżyserka. Absolwentka animacji kultury na Uniwersytecie Warszawskim i autorka dokumentu o warszawskich neonach. Organizowała festiwale, przeglądy filmowe oraz prowadziła warsztaty. Współpracuje z „Rzeczpospolitą” i działem kultury „Życia Warszawy”. Inicjatorka projektu Bliżej konsumenta, którego celem jest wydanie albumu poświęconego starym, warszawskim reklamom malowanych na ścianach budynków.
𝐀𝐫𝐭𝐮𝐫 𝐖𝐨𝐬𝐳 — studiuje architekturę i urbanistykę na Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach oraz historię sztuki na Wydziale Zarządzania Kulturą Wizualną na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 2015 roku prowadzi Cuda krowskie, łącząc pracę zarobkową i zainteresowanie architekturą. Współpracuje z Napraw Sobie Miasto.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!