Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wernisaż malarstwa Jarosława Strankowskiego "Z DZIEJÓW ORĘŻA POLSKIEGO"

Wernisaż malarstwa Jarosława Strankowskiego "Z DZIEJÓW ORĘŻA POLSKIEGO"

reklama
📅 Data: sobota, 18 grudnia 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Praskie Koneser, Dom ze sztuką (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Serdecznie zapraszamy 18 grudnia 2021 o godz. 18:00 do Domu ze sztuką na wernisaż wystawy „Z DZIEJÓW ORĘŻA POLSKIEGO” Cedynia 972 - Miasto 44 w malarstwie Jarosława Strankowskiego, reprezentanta nurtu malarstwa historyczno-batalistycznego utrzymanego w realistycznej konwencji. Wernisaż jest również wspaniałą okazją, by przed świętami złożyć życzenia i podzielić się opłatkiem, więc możemy śmiało nazwać to wydarzenie „Gwiazdką z kulturą”.

Jarosław Strankowski (ur. 1966) - od zawsze interesowały go sztuki plastyczne i historia wojskowości, co przejawia się w tworzonych przez niego pracach o tematyce batalistycznej. W swojej twórczości nie bazuje na konkretnej epoce. Pociągają go tematy średniowiecza tak samo jak epoki wojen napoleońskich. Bitwy XVII wiecznej Rzeczypospolitej i wojny polsko-bolszewickiej. Problemem, z którym często się boryka podczas przygotowań do namalowania jakiejś sceny batalistycznej, to zdobycie odpowiednich źródeł dotyczących uzbrojenia, umundurowania i taktyki wojsk biorących udział w bitwie. Wynika to z jego szerokiego zainteresowania historią wojskowości. Ci, którzy tymi sprawami się pasjonują wiedzą, ile czasu i trudu trzeba włożyć, by w miarę wnikliwie poznać realia wybranego okresu historycznego. Zasadniczym rysem jego postawy twórczej jest patriotyzm.

Zadanie realizowane wraz z partnerami: Centrum Praskie Koneser, Stowarzyszenie Spinka, Centrum Serwisowe Mostki, Gmina Świebodzin, Powiat Świebodziński oraz firmą Remontownia.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę