Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

JoséSong - przesłuchania konkursowe

JoséSong - przesłuchania konkursowe

reklama
📅 Data: piątek, 18 marca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:30

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Czym jest JoséSong?
JoséSong to Ogólnopolski Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych współorganizowany przez warszawskie XXII LO im. José Martí, Burmistrza Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy i Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie, na scenie którego młodzi ludzie mają możliwość zabłyśnięcia fenomenalnym francuskim, włoskim, niemieckim, rosyjskim, angielskim czy hiszpańskim. Laureaci konkursu uczestniczą wielu wydarzeniach muzycznych na terenie Warszawy, do których są zapraszani dzięki udziale w naszym konkursie, np. Żegnaj Lato na Bielanach, Bielańskie Mikołajki i koncerty w Galerii Młociny. Dzięki wsparciu Bielańskiego Ośrodka Kultury w styczniu 2020 roku najlepsi wykonawcy z ostatnich pięciu lat uczestniczyli w nagraniu płyty JoséSong Superstars.
Konkurs JoséSong jako projekt otrzymał w 2018 r. nominację do Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, a w 2019 r. został jej laureatem. W 2020 r. otrzymał statuetkę na Bielańskiej Gali Kultury w kategorii: Edukacja Kulturalna.

Jakie instytucje wspierają JoséSong?
Co roku konkurs otrzymuje patronat honorowy od Ambasady Kuby, Niemiec, Hiszpanii, Przedstawicielstwa Generalnego Walonia-Bruksela, Instytutu Francuskiego i Katedry Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Parlament Europejski, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent m.st. Warszawy także dołączyli w ostatnich latach do grona patronów honorowych JoséSong. Konkurs wspierają także m.in.: Ambasada Szwajcarii, Wyższa Szkoła Turystyki i Języków Obcych w Warszawie, Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Wydawnictwo MUZA, Voice and More, Voice Impact Studio, Under Twenty i WakeCup Cafe.

Kto tworzy JoséSong?
Pomysłodawcami i koordynatorami konkursu są nauczyciele z warszawskiego XXII LO im. José Martí: Joanna Kura, Monika Olizarowicz-Strygner, Karolina Rudzik, Anna Szewczyk i David Vargas. Konkurs JoséSong to także młodzież związana z XXII LO im. José Martí, która jest zaangażowana, kreatywna, pracowita i oddana konkursowi bez granic. Współtworząc ten konkurs rozwijają się osobiście, podwyższają swoje kompetencje w wielu dziedzinach, sprawdzają się w wielu sytuacjach, poznają nowych ludzi i stają się dojrzałymi współorganizatorami dużego przedsięwzięcia. JoséSong to miejsce, do którego się wraca, bo fantastyczną atmosferę tworzą otwarci na kulturę i życzliwi ludzie: nauczyciele, uczniowie i absolwenci.

Kto zasiada w jury JoséSong?
Jury tworzyli m.in. Krzysztof Dzikowski - legendarny autor tekstów piosenek i przewodniczący Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR i Lanberry – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W tegorocznym jury zasiądą m.in.: zespół Felivers, WOLSKA – wokalistka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka, Magdalena Wieczorek – wokalistka i trenerka wokalna, Aleksandra Orłowska – sopranistka i śpiewaczka Teatru Wielkiego w Warszawie, Maryla Gralczyk – pedagożka śpiewu, Stanisław Dembski – reżyser Teatru Pijana Sypialnia i Jacek Maślanka – wokalista i trener wokalny. Piosenki będą również oceniane pod kątem językowym przez native speakerów, filologów i pracowników Uniwersytetu Warszawskiego.

Kim są uczestnicy JoséSong?
Uczestnicy to uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski. To młodzi ludzie pełni pasji muzycznej i pasji do nauki języków obcych. To także znani finaliści The Voice Kids, laureaci innych ogólnopolskich i regionalnych konkursów piosenki.
WOLSKA (Patrycja Wolska) to laureatka I miejsca naszego konkursu z 2018 r., wybitnie utalentowana wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która została zauważona dzięki naszej płycie i ma na swoim koncie już cztery single i przygotowuje swój solowy album.

Kiedy odbędzie się VI edycja JoséSong?
Przesłuchania konkursowe odbędą się 18.03.2022 r., a gala z udziałem laureatów 01.04.2022 r. w Bielańskim Ośrodku Kultury w Warszawie. Zgłosić się można do 20.02.2022 r. poprzez wypełnienie formularza na stronie josesong.waw.pl >> link

Więcej o JoséSong na:
Facebook: link
Instagram: link
YouTube: link
Oraz na www: link

Kontakt: [email protected]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę