Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Być naukowcem, czyli biologia u progu nieznanego #ZawodowyStream

Być naukowcem, czyli biologia u progu nieznanego #ZawodowyStream
📅 Data: czwartek, 13 stycznia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Fascynuje Cię, czym jest życie i co sprawia, że istniejemy, myślimy, działamy? Zastanawiasz się, jakie procesy w Twoim ciele pozwalają Ci być tutaj i czytać ten tekst? Myślisz o tym, aby w przyszłości badać zjawiska i procesy zachodzące w żywych organizmach i przyczynić się do postępu współczesnej nauki?

Wpadnij na kolejny #ZawodowyStream i dowiedz się więcej o fascynującym zawodzie naukowca w obszarze biologii! Przekonaj się, że studia medyczne to nie jedyna ścieżka kariery dla osób interesujących się biologią i chemią.

Podczas streamu dowiesz się m.in.:
- na czym polega praca biologa doświadczalnego i bioinformatyka (biologa komputerowego);
- jak zostać naukowcem oraz jakie są blaski i cienie tej pracy;
- jak wygląda praca w instytucie naukowym, zarówno w naszym kraju, jak i za granicą (nasi goście mają doświadczenia z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Izraela, Stanów Zjednoczonych i Finlandii);
- jak to jest stawać w obliczu pytań, na które nikt nie zna odpowiedzi.

Nasi goście:

Hanna Salmonowicz - doktor nauk biologicznych. Specjalizuje się w biologii molekularnej i komórki. Interesuje ją, czym jest starzenie. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu w Kolonii oraz Uniwersytetu w Newcastle i Mayo Clinic. W swojej pracy odkrywa, jakie procesy komórkowe i molekularne doprowadzają do rozwoju chorób związanych z wiekiem. Zebrała doświadczenie pracując w międzynarodowych zespołach badawczych na świecie, a teraz pracuje w Międzynarodowym Instytucie Molekularnych Mechanizmów i Maszyn Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Angażuje się w popularyzację nauki, m.in. poprzez sztukę: link

Marcin Magnus - doktor bioinformatyki, od wielu lat zajmuje się opracowywaniem nowych metod komputerowych do analizy danych biologicznym, skupiając się na zrozumieniu ewolucji i biologii strukturalnej cząsteczek RNA. Po doktoracie postanowił „wziąć sprawy w swoje ręce" i po wielu latach pracy teoretycznej zdecydował się testować swoje hipotezy technikami biologii doświadczalnej w laboratorium. Inicjator naukowego klubu dyskusyjnego Do Science! ( link ) oraz warszawskiego klubu RNA ( link ). Obecnie pracuje w Międzynarodowym Instytucie Molekularnych Mechanizmów i Maszyn Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Wywiad poprowadzi Klaudia Stano z Mapy Karier.

---
Czym jest #ZawodowyStream?
Co miesiąc spotykamy się online, aby porozmawiać z gośćmi o ciekawych i przyszłościowych branżach oraz tematach związanych z rozwojem edukacyjno-zawodowym. Nagrania wszystkich dotychczasowych spotkań znajdziesz tutaj: link.
Spotkania kierujemy przede wszystkim do uczniów i studentów, ale również do wszystkich osób zainteresowanych tematem 🙂

---
Transmisja na żywo na YouTube >> link

Wydarzenie potrwa ok. 90 minut.

---
Jeżeli masz pytania lub uwagi, z chęcią na nie odpowiemy. Napisz do nas: kontakt@mapakarier.org
Organizatorem spotkania jest fundacja Katalyst Education ( link ), twórca bezpłatnej strony internetowej mapakarier.org, prezentującej informacje o kilkuset ścieżkach kariery.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę