Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

ADRIAN GRONEK o Alasce

📅 Data: wtorek, 12 maja 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wilanów, Biblioteka Publiczna w Wilanowie, ul. Kolegiacka 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy do Biblioteki w Wilanowie przy ul. Kolegiackiej 3 na pierwsze spotkanie z cyklu "Ciekawi Świata". Gościem Biblioteki będzie podróżnik i eksplorator - Adrian Gronek, który opowie o swoich przygodach podczas ostatniej wyprawy na Alaskę: Cheechako Way 2014.

Adrian Gronek, jak sam o sobie mówi, "jest zwierzęciem dwunożnym z lubością poruszającym się na czterech. Wędruje, wspina się, biega (czasem nawet pływa); lubi stawiać sobie wymagające, sportowe cele i sprawdzać granice własnych możliwości. Kocha Północ".

"Pierwsza wyprawa na Alaskę, którą odbyłem w 2013 roku, miała z założenia charakter typowo sportowo-eksploracyjny. Plan: samotnie, piechotą i bez pomocy z zewnątrz przejść z Anchorage do Fairbanks, próbując przy tym wytyczyć pionierski szlak wiodący przez lasy, góry i lodowce Parku Denali. Ambitne wyzwanie. To tam rozegrała się najtrudniejsza i najbardziej dramatyczna część wyprawy. Cztery tygodnie w głębokiej dziczy, które sprawdziły wszystkie umiejętności i wystawiły na dramatyczną próbę. Ogromna lekcja pokory, ale też niespodziewany zbieg okoliczności, stanowiący początek następnego projektu. Powrót na Alaskę, łączący w sobie nowe, sportowe cele (np. próba najszybszego przejścia sławnej Dalton Highway, 830 km), z możliwością zbliżenia się do „prawdziwej Alaski”, odartej z popkulturowej nadbudowy. Miałem okazję żyć z twardymi Alaskanami (w tym bohaterami „Yukon Mena”) w odciętym od cywilizacji obozie nad Yukonem, nabyć typowych umiejętności rdzennej ludności i doświadczyć surowej egzystencji, kiedy możemy polegać wyłącznie na sobie. Ale to dopiero preludium kolejnego projektu, wykraczającego znacznie dalej..." (kilka zdań od bohatera wieczoru).

WSTĘP WOLNY - ZAPRASZAMY!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wilanów lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!