Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak pomagać dobrze? Spotkanie psychoedukacyjne dla pomagaczy i wolontariuszy

Jak pomagać dobrze? Spotkanie psychoedukacyjne dla pomagaczy i wolontariuszy
📅 Data: wtorek, 5 kwietnia 2022

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Kawiarnia Dobroczynna, ul. Dąbrowskiego 30 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Partnerstwo lokalne Stary Mokotów i Mokotowskie Centrum Zdrowia Psychicznego serdecznie zapraszają na spotkanie psychoedukacyjne mieszkańców Mokotowa, którzy aktywnie angażują się w pomaganie osobom z Ukrainy.

To spotkanie jest dla Ciebie, jeśli:
- chciałbyś/chciałabyś wiedzieć, jak pomagać innym bez szkody dla nich i dla siebie,
- coraz częściej zastanawiasz się, czy Twoje działania mają sens,
- jeśli pomaganie staje się dla Ciebie coraz trudniejsze i wymaga więcej poświęceń,
- jeśli zamartwiasz się wątpliwościami, czy podjęte w emocjach decyzje nie były jednak słuszne,
- bądź doświadczasz innych rodzajów trudności psychicznych związanych z aktualną sytuacją.

Pamiętaj, że jeśli jesteś: wolontariuszemi/ką w mokotowskim ośrodku dla uchodźców, przyjąłeś/aś lub planujesz przyjąć do swojego domu gości z Ukrainy, bierzesz zmiany na warszawskich dworcach PKP lub w inny sposób udzielasz się na rzecz Uchodźców, to w pierwszym rzędzie powinieneś/powinnaś zadbać o swój dobrostan psychiczny! 😊

Termin: 5 kwietnia, g. 18:00
Miejsce: Kawiarnia Dobroczynna, ul. Dąbrowskiego 30

Spotkanie poprowadzą Jan Zasztowt i Jakub Tercz z Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego.

Organizatorzy:
- Partnerstwo lokalne Stary Mokotów
- Mokotowskie Centrum Zdrowia Psychicznego
- Kawiarnia Dobroczynna
- Fundacja Pompka
Działanie realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.
Wydarzenie jest efektem współpracy Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego oraz partnerstwa lokalnego Stary Mokotów zawiązanego w ramach projektu „Kompleksowe wsparcie osób z zaburzeniami i chorobami psychicznymi w dzielnicy Mokotów" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Jan Zasztowt
Psycholog, Psychoterapeuta
Psycholog w Mobilnym Zespole Wsparcia Społecznego Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii, gdzie zajmuję się organizowaniem i udzielaniem szeroko pojętej pomocy psychologicznej dla osób w kryzysie psychicznym. Pracuje także w Warszawskiej Grupie Psychologicznej w której zajmuje się psychoterapią indywidualną oraz psychoterapią par.
Magister psychologii o specjalności „Psychologia zdrowia i psychoterapia”. Ukończył czteroletni kurs w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Odbył program szkoleniowo-stażowy „Vademecum Terapeuty Rodzinnego” organizowany przez Ośrodek Zdrowia Psychicznego i Problemów Rodzinnych SYNAPSIS (w ramach programu współprowadził konsultacje i sesje terapeutyczne rodzin i par), szkolenie I stopnia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach CTSR oraz roczny kurs „OTWARTY DIALOG i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego”. Doświadczenie kliniczne zdobył podczas stażu w Oddziale Chorób Afektywnych F-7 w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Jakub Tercz
doktor nauk humanistycznych, specjalista ds. Partnerstw Lokalnych Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego przy Instytucie Psychiatrii i Neurologii, prezes Zarządu Fundacji Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne, animator Teatru Kryzys, członek zespołu sterującego International Network for Psychiatry and Philosophy oraz z-ca Przewodniczącego Rady Koordynacyjnej Zespołu Regionalnego Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego kierującego działalnością Warszawskiego Domu pod Fontanną. Ukończył roczny kurs „OTWARTY DIALOG i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego” oraz 100-godznny staż kliniczny w IPiNie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę