Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Uwaga: premiera! "Szwedzka sztuka kochania" Katarzyna Tubylewicz

Uwaga: premiera! "Szwedzka sztuka kochania" Katarzyna Tubylewicz

reklama
📅 Data: czwartek, 26 maja 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
Big Book Cafe i Wydawnictwo Wielka Litera zapraszają
UWAGA: PREMIERA! SZWEDZKA SZTUKA KOCHANIA. O MIŁOŚCI I SEKSIE NA PÓŁNOCY

Czym dla Szwedów jest intymność? Czy są bardziej obyczajowo wyzwoleni niż inne nacje? Co wciąż stanowi dla nich tabu? Tłumaczy autorka książki, Katarzyna Tubylewicz.
Pyta Justyna Dżbik-Kluge.

Wstęp wolny.
Przyjdź lub zobacz na Facebooku: link
Startujemy o 19:00

O KSIĄŻCE
„Szwedzka sztuka kochania” – zbiór reportaży i reporterskich rozmów to kolejna opowieść Katarzyny Tubylewicz o Szwecji, a zarazem bardzo uniwersalna i odkrywcza książka na temat miłości i erotyki. Tubylewicz i jej bohaterowie przyglądają się tym tematom z wielu stron, odważnie, bez masek i bez moralizowania, wnikliwie i z wielu perspektyw. Historie ludzi, związków, różnorodność konstelacji, w których można znaleźć spełnienie prowokują do myślenia i wyzwalają. Jest w tej książce wielka pochwała życia, uczuć i zmysłowości.
W „Szwedzkiej sztuce kochania” spotkacie ludzi znanych, cenionych i opiniotwórczych, którzy opowiedzą o tym, o czym nigdy wcześniej publicznie nie mówili oraz ludzi zupełnie nieznanych, ale fascynujących i bardzo świadomych w swoich wyborach. Są w tej książce Szwedzi i żyjący w Szwecji Polacy, którym z różnych powodów blisko do „miłości po szwedzku”. Przeczytacie o wszelkich rodzajach związków, o monogamii i o poliamorii, o tantrze, o związkach tęczowych i o queerowych rodzinach, będzie o wierności i zdradzie, o związkach otwartych
i skrajnej wolności seksualnej, a także o miłości po miłości, bo taka też jest.
Tubylewicz zadaje pytanie, czym jest miłość w kraju bardzo tolerancyjnym i silnie indywidualistycznym, w którym nie ma ani polskiego kultu rodziny, ani jeszcze bardziej polskiego opętania historia i „wielką narodową sprawą”. Czytając książkę Tubylewicz widzi się to bardzo wyraźnie. Wśród rozmówców Tubylewicz są też uchodźcy miłości, dla których Szwecja jest tym miejscem na ziemi, w którym mogą kochać, kogo chcą i jest to szanowane zarówno przez otoczenie, jak i usankcjonowane przez prawo.

Katarzyna Tubylewicz - Pisarka, kulturoznawczymi i tłumaczka z języka szwedzkiego. Autorka powieści „Bardzo zimna wiosna” „Własne miejsca” i „Rówieśniczki”, “Ostatnia powieść Marcela”. Jej reporterskie książki to “Moraliści. Jak Szwedzi uczą się na błędach i inne historie”, „Sztokholm. Miasto, które tętni ciszą” i "Samotny jak Szwed? O ludziach Północy którzy lubią bywać sami”. W latach 2006– 2012 była dyrektorką Instytutu Polskiego w Sztokholmie. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą”. Jest pomysłodawczynią i współautorką głośnej antologii rozmów na temat promocji czytelnictwa “Szwecja czyta. Polska czyta”. Mieszka w Sztokholmie i w Warszawie. Praktykuje jogę i jest jej nauczycielką.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę