Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa DEDYKACJE [23 czerwca - 17 września]

Wystawa DEDYKACJE [23 czerwca - 17 września]

reklama
📅 Data: sobota, 17 września 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Fundacja Profile, Franciszkańska 6 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Artyści: Natalia Brandt, Tomasz Ciecierski, Andrzej Dłużniewski, Mirosław Filonik, Ewa Harabasz, Alicja Karska i Aleksandra Went, Jarosław Kozłowski, Ewa Partum, Józef Robakowski, Ryszard Waśko, Krzysztof Wodiczko

Otwarcie wystawy: czwartek, 23.06.2022, godz.19
Wystawa czynna 24.06 – 17.09.2022, od wtorku do soboty, w godz. 12–19
Fundacja Profile, ul. Franciszkańska 6
fundacjaprofile.pl
facebook.com/profilefoundation
Instagram.com/fundacjaprofile

Wystawa prezentuje dzieła artystów odsłaniających w swojej sztuce i komentarzach trajektorie ich artystycznych inspiracji. Prace twórców odwołujących się do dzieł innych artystów oferują wgląd w fascynacje wcześniej powstałą sztuką. Ideą projektu jest wyłonienie ze współczesnych praktyk artystycznych nie do końca oczywistych ciągłości, kontynuacji i zaprzeczeń dokonujących się na gruncie dialogów z odkrywaną i ożywianą tradycją, dialogów mających rozwinięcia w reinterpretacjach, polemikach czy zaprzeczeniach. Projekt pokazuje również jak przywoływane tradycje funkcjonują w ramach współcześnie formułowanych narracji kulturowych, ich kontekstach społecznych i politycznych. Poszczególne prace ukazują jak to, co było impulsem do ich powstania jest przetwarzane na gruncie innych mediów i aktualizowane w kontekście artystycznej współczesności.

DEDYKACJE dają możliwość poznania źródeł i odniesień, do których odwołują się wybitni twórcy sztuki współczesnej. W ramach wystawy zostaną pokazane prace kilkunastu artystów wywodzących się z różnych generacji i będących rzecznikami różnych przekonań artystycznych. Ich prace pokazują, jak sztuka współczesna daje możliwość czytania historii sztuki i jak dzieła dalszej i bliższej przeszłości przenikają do współczesnej kultury artystycznej. Wystawa wydobywa sposoby czytania sztuki przez samych artystów, dla których lektura dzieł innych twórców okazuje się być inspiracją dla ich własnych działań. Nie chodzi o pokazywanie zależności, ale o przytoczenia, w których to samo nie jest już tym samym. Na wystawie przywołane będą m.in. dzieła Michelangelo Caravaggio, Marcela Duchampa, Eduarda Maneta, Bena Pattersona, Francisa Picabii, Aleksandra Rodczenki, Kurta Schwittersa, Władysława Strzemińskiego.

Wystawie będzie towarzyszył film z udziałem prezentowanych artystów, którzy będą opowiadać o własnych motywacjach, powodach i okolicznościach powstania ich prac.

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa.
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę