Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera 2022

reklama

Data rozpoczęcia: sobota,
27 sierpnia 2022

Godzina rozpoczęcia: 19:00

Data zakończenia: niedziela,
04 września 2022

Miejsce:
Warszawa - Śródmieście
19 Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Festiwal zawsze na bieżąco
Koncerty, przedstawienia, pokazy. Zarówno wielkie, jak i kameralne spotkania z żydowską kulturą, sztuką, tradycją w interpretacji polskich i międzynarodowych artystów z izraelską gwiazdą Yasmin Levy w finale. Dziewiętnasta edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 4 września, w wielu miejscach stolicy.
Choć Warszawa Singera to festiwal poświęcony kulturze, jego organizatorzy nie są obojętni na wydarzenia wokół i w tym roku postanowili zaprosić artystów z Ukrainy, a także artystów, którzy w swoich projektach wspierają naszych sąsiadów. – Warszawę Singera tworzymy razem! Nasza wspaniała publiczność, wspaniali artyści i instytucje, z którymi współpracujemy. I choć dla wielu osób początek 2022 był naznaczony smutnymi czy nawet tragicznymi wydarzeniami, gorąco wierzymy, że nasz festiwal będzie, choć niewielkim momentem wytchnienia i wzruszeń, a może i chwil radości – mówi Gołda Tencer, twórczyni festiwalu.
W tym roku zgodnie z tradycją festiwalu dominować będą: muzyka i teatr – będą więc i duże koncerty plenerowe, koncerty kameralne i recitale oraz koncerty z cyklu Singer Jazz Festiwal. Nie zabraknie też premier teatralnych i pokazów znanych już sztuk, monodramów czy czytań performatywnych. Wśród stałych punktów programu znajdą się spotkania wokół literatury, muzyki i historii, pokazy filmów, a także wykłady, warsztaty, wystawy oraz spacery miejskie.
Program darmowych wydarzeń w ramach Festiwalu pojawi się wkrótce w tym miejscu. :)
----
Organizatorem Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera jest Fundacja Shalom.
Projekt finansowany ze środków: Miasta Stołecznego Warszawy, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ambasady Izraela w Polsce, Instytutu Włoskiego w Polsce
Partnerzy festiwalu: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz, Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego, Teatr Wielki-Opera Narodowa, Austriackie Forum Kultury, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Żydowski Instytut Historyczny im. E. Ringelbluma, Muzeum Getta Warszawskiego, Projekt Plac Defilad.
[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]