Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

PARADA RÓWNOŚCI NA PLACU DEFILAD | KONCERT FINAŁOWY

PARADA RÓWNOŚCI NA PLACU DEFILAD | KONCERT FINAŁOWY

reklama
📅 Data: sobota, 25 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Defilad (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza koncert


🏳️‍🌈PARADA RÓWNOŚCI WRACA NA PLAC🏳️‍🌈
Tegoroczne święto miłości, wolności, równości i tęczy rozpocznie się w sobotę, 25 czerwca o godz. 14:00 na Placu Defilad, przejdzie ulicami Marszałkowską, Waryńskiego, Armii Krajowej, Niepodległości, Chałubińskiego, Jana Pawła II i Świętokrzyską i zakończy trasę w Parku Świętokrzyskim. Po wszystkim wracamy na Plac na wielki koncert finałowy, podczas którego wystąpią thekayetan, Shady Lady oraz Karolina Czarnecka. Startujemy na scenie plenerowej Placu o 17:00!

Więcej o paradzie: link

✨ thekayetan
kompozytor, producent muzyki elektronicznej i autor tekstów z Poznania. W swoich tekstach porusza tematy, z którymi często borykają się osoby LGBTQIA+ w Polsce. Został dostrzeżony przez Kayax w projekcie dla debiutantów My Name Is New, w ramach którego wydał swój debiutancki album „Dla nas dom” (2021). Album promowały między innymi takie utwory, jak „Skóra” (który znalazł się również na wydanym przez Kayax prideowym albumie „Music 4 Queers & Queens”) oraz nagrany wraz z gwiazdą muzyki elektronicznej Reni Jusis singiel „Pole widzenia”. Ma za sobą udane występy m.in. na festiwalu Spring Break w Poznaniu czy w klubach LGBTQIA+ w całej Polsce.

✨ Shady Lady
drag queen, artystka, aktywistka. Od czterech lat zajmuje się profesjonalnie dragiem i sztuką queerową. Regularnie występuje na najważniejszych queerowych festiwalach i imprezach. Była częścią Jedynej Rewii Drag Queen w krakowskim teatrze Barakah oraz jest twórczynią komediowego drag show Snacz Gejm, które można zobaczyć w Resorcie Komedii w Warszawie oraz w Scenie Roboczej w Poznaniu. W ubiegłym roku prowadziła warszawską Paradę Równości, a jej modowe projekty „Reinwencja” oraz „SAWA” zadebiutowały w internetowym wydaniu magazynu Vogue Polska. 17 czerwca wydała swój debiutancki album "Pokussa Na Parkiecie", z którego pochodzą znane queerowej społeczności single "ZSYP", "YAZDA", "VITAY" oraz "OH WOW".

✨ Karolina Czarnecka
artystka muzyczna, performerka i aktorka. Współczesna wiedźma i czuła feministka. Stworzyła trzy albumy muzyczne, platformę dla nastolatek i szereg zaangażowanych akcji koncertowych. Współtworzyła grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu, feministyczny zespół punkowy Żelazne Waginy i grasujący po warszawie kobiecy Gang Śródmieście.
Polska usłyszała ją, kiedy w 2014 roku na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej zaśpiewała piosenkę "Hera koka hasz LSD". Utwór wciąż jest wirtualnym przebojem polskiej telewizji publicznej, a internauci pytają Google’a "o co chodzi z hera koka hasz?"
Po mocnym muzycznym wejściu, pierwsza przyszła na świat solowa Epka "Córka". Historię z "Córki" kontynuowała w "Solarium 2.0" z 2018 r., z muzycznym składem UV. Płyta była rejestracją niepokoju dziewczyny, która urodzona w 89’ próbuje utrzymać się na powierzchni kapitalistycznej wody.
W 2019 r. ukazał się "Cud", o którym Czarnecka mówiła: Jest rapowo i folkowo. Konserwatywne wartości i magię Podlasia zderzam z liberalną bańką, którą współtworzy Warszawa, miasto, w którym żyję. Zderzam Wschód z Zachodem, sacrum z profanum, folk z rapem i nieustannie szukam świeckiej duchowości.
Podczas pandemii artystka wysłała pocztówkę-klip z Wyspy Kwarantanna (Polska musi uwierzyć w miłość), poszła na Pielgrzymkę z gościnnym udziałem Sariusa i przedstawiła Córy – singiel i CÓRY – platformę dla nastolatek. Ciąg dalszy nadchodzi.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę