Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Tomek Sikora: "Po drugiej stronie lustra" - projekcje fotografii

📅 Data rozpoczęcia: sobota, 16 maja 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: poniedziałek, 15 czerwca 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Goethe-Institut Warszawa, ul. Chmielna 13A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Goethe-Institut w Warszawie zaprasza w Noc Muzeów 16 maja 2015 roku na wernisaż wystawy fotografii Tomka Sikory z serii „Po drugiej stronie lustra” – ekspozycja przedstawiona zostanie w nietypowej oprawie: zdjęcia wyświetlane będą w dużym formacie na witrynach siedziby Instytutu Goethego. W samym centrum Warszawy, jednak nieco w ukryciu, bo w bramie odchodzącej od jednego z głównych stołecznych deptaków, artysta po raz pierwszy zaprezentuje swoje prace wykonane w 2013 roku w Berlinie.

Tomek Sikora poczuł się sprowokowany do wykonania serii fotografii, gdyż był pod wrażeniem faktu, że wielkoformatowe zdjęcia na Murze Berlińskim przestawiające dramatyczną sytuację podzielonego świata, są tylko tłem dla raczej obojętnie przechadzających się wzdłuż Muru turystów. Fotograf stawia pytania: czy dokumentalny przekaz fotografii nie dociera do przechodniów? Czy otaczający nas na co dzień natłok informacyjno-reklamowy zubaża naszą wrażliwość na prawdziwe obrazy?
Sam artysta mówi o tych pracach: My, Europejczycy, żyjemy w dwóch rzeczywistościach: tej realnej, w której demokracja pozwala nam realizować nasze marzenia i tej wirtualnej, oddalonej od nas, zniewalającej człowieka, przekazywanej przez media. Na resztkach Muru Berlińskiego pokazały się dokumentalne zdjęcia z miejsc, gdzie człowiek jest zniewolony. Przez mur czy drut kolczasty podzielony na lepszego i gorszego. Ta tapeta stała się na parę miesięcy tłem do codziennego życia w wolnym kraju.

Pokazy fotografii Tomka Sikory „Po drugiej stronie lustra” odbędą się w Noc Muzeów 16 maja 2015 roku na budynku Goethe-Institut w Warszawie, ul. Chmielna 13A (wejście przez bramę). Wernisaż zaplanowano na godzinę 18.00. Projekcje będzie można oglądać do połowy czerwca.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!