Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wieczór autorski z Mają Jaszewską

Wieczór autorski z Mają Jaszewską

reklama
📅 Data: środa, 29 czerwca 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Galeria Apteka Sztuki, Al.Wyzwolenia3/5 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na wieczór autorski z Mają Jaszewską, który odbędzie się 29 czerwca o godz. 18.00 przy Al. Wyzwolenia 3/5 w Galerii Aptece Sztuki. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Maja Jaszewska – dziennikarka, poetka i pisarka. Autorka licznych artykułów i wywiadów publikowanych między innymi na łamach „Zwierciadła”, „Sensu”, „Tygodnika Powszechnego”, „Twojego Stylu”, „Mody na Zdrowie”, „Krainy Bugu”, Styl.pl, „Elle”.
Autorka książek: „W co wierzę?" oraz „Nie i Tak. Rozmowa z Adamem Ferencym".
Współautorka książek „Psychologia mitów greckich" i „Archetypy, mity, symbole. Refleksje jungowskie o psyche". Autorka dwóch tomików poetyckich „talitha kum" i „bardo".

Na spotkaniu można będzie dowiedzieć się, dlaczego i jak powstała powieść zaskakująco odróżniająca się stylem i fabułą od głównego nurtu twórczości Autorki - książek z pogranicza dziennikarstwa i literatury faktu oraz publikacji popularnonaukowych. W czerwcowy, dla niektórych Czytelników już wakacyjny wieczór, będzie można także nabyć „Słoiczki”, świetną lekturę na długie, letnie wieczory.

„Słoiczki” same w sobie są jak wakacje. Lekkość pióra jest cechą wszystkich dzieł Mai Jaszewskiej, ale w „Słoiczkach” Autorka dodatkowo i po mistrzowsku przeplata satyrę z powiewem romantycznej powieści. Sylwetki bohaterów nakreślone są wyraziście i jednocześnie z przymrużeniem oka, a cała historia opowiedziana w duchu pogodnej życzliwości i zarazem z mocnym akcentem na wartości. Przełamując tradycję pisania całkiem serio, Maja Jaszewska zyskuje nowy wymiar twórczy dla cennych refleksji o życiu i wprost z życia wziętych…

☑" To książka pełna niespodzianek. Wciągająca, zabawna, klimatyczna, z miłosną historią, wyrazistymi bohaterami i szczęśliwym zakończeniem." - Katarzyna Pakosińska

Józia to młoda, przywiązana do tradycji i rodzinnego domu dziewczyna z Podlasia.
Julka – buntowniczka, która ucieka z Krakowa przed przeszłością i apodyktycznym ojcem.
Obie przyjeżdżają do Warszawy w nadziei na lepsze jutro, znajdują pracę w nowoczesnym, lifestylowym czasopiśmie dla kobiet i rozpoczynają nowe życie.
Obie są słoiczkami.
Obcymi w Warszawie.
Przyjezdnymi.
Czy stolica będzie dla nich łaskawa?

W „Słoiczkach” Mai Jaszewskiej każdy może przejrzeć się jak w lustrze. Ta książka to połączenie powieści obyczajowej z satyrą na współczesną „warszawkę”. Czasem jest więc śmiesznie (zwłaszcza wtedy, gdy przekraczamy próg redakcji kobiecego czasopisma), czasem nostalgicznie (intensywnie oddany klimat Podlasia, a także wątki związane z dawną, przedwojenną Warszawą), a czasem romantycznie (czy coach to dobry materiał na partnera?).
Czy odnajdziecie siebie samych w bohaterkach tej powieści?
A może każdy z nas jest słoikiem bądź słoiczką?

🔹29 czerwca, środa, godz. 18:00
🔹Wieczór autorski z Mają Jaszewską poprowadzi Magdalena Krowicka, Kuratorka Galerii Apteka Sztuki.
🔹Wstęp wolny.
🔹Zapraszamy!
Będzie Nam miło Państwa gościć
Zespół Galerii Apteki Sztuki

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę