Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Rajd Ochota-Pęcice

Rajd Ochota-Pęcice

reklama
📅 Data: sobota, 10 września 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:30

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota

💰 Udział w wydarzeniu płatny: do 10 zł za osobę
   udostępnij tweetnij wykop


ZAPRASZAMY NA RAJD DO PĘCIC
10 września odbędzie się 3. Rajd do Pęcic. To wydarzenie jest o tyle niezwykłe, że można przebyć drogę Ochota – Pęcice na różne sposoby. Rajd ma na celu uczczenie czynu zbrojnego części IV Obwodu Armii Krajowej Ochota, który miał miejsce 2 sierpnia 1944 r. pod miejscowością Pęcice.

Chcąc czcić pamięć o poległych, 10 września zorganizowany zostanie 3. Rajd do Pęcic. Organizatorami wydarzenia jest Warszawski Hufiec Harcerzy „Zawrat” Szczep 16 Warszawskich Drużyn Harcerzy i Gromad Zuchów przy współudziale Urzędu Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, Gminy Michałowice, powiatu pruszkowskiego, Miasta Piastów, Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ochota, Zespołu Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie, Fundacji Dwór Polski w Pęcicach, Grupy Historyczno-Edukacyjnej „Szare Szeregi” oraz Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej i honorowym patronatem Środowiska IV Obwodu Armii Krajowej.

Rajd odbędzie się w kilku formach:

Rajd Pieszy
ten rajd będzie biegł trasą, jaką przeszła grupa żołnierzy IV Obwodu Armii Krajowej. Uczestnicy zgromadzą się przy bocznym wejściu na teren Parafii św. Jakuba. Dalej podążą w stronę Reduty Kaliskiej, ul. Wawelską, ul. Białobrzeską, ul. Bitwy Warszawskiej, ul. Drawską, następnie wiaduktem łączącym Włochy z Ochotą i stąd do stacji Warszawskiej Kolei Dojazdowej (Salomea). Stąd uczestnicy udadzą się pociągiem WKD do stacji Reguły, skąd przejdą do Pęcic

Rajd Rolkowy
Przejazd rolkowy do Pęcic rozpocznie się zbiórką w Parku Szczęśliwickim o godzinie 11:30. Następnie o godzinie 12:00 rajd podąży ulicami: Drawską - Śmigłowca - al. Jerozolimskie - Popularną - Chrobrego - Ryżową - Dzieci Warszawy - Kościuszki - Cierlicką - Lalki - Jagiełły - Warszawską (tutaj wjazd od Piastowa) - Broniewskiego - Warsztatową (Pruszków) - Polskiej Organizacji Wojskowej - Batalionów Chłopskich - Waryńskiego - Promyka - Robotniczą - Południową - Błońską - Działkową - Gomulińskiego - Powstańców - Pogodną - Komorowską - al. Armii Krajowej - Pęcicką (aż do Mauzolem). Uczestnicy rajdu muszą posiadać własne rolki

Rajd Rowerowy
celem rajdu rowerowego jest dotarcie do Pęcic, drogą najbardziej wierną przemarszowi Powstańców. Po drodze przewidziane będą krótkie przystanki, podczas których przewodnik będzie opowiadał, co działo się na danym etapie trasy. Trasa rozpocznie się na ulicy Niemcewicza (numery 7 i 9), gdzie gromadzili się Powstańcy przed wymarszem. Początkowo uczestnicy przemieszczą się na ulicę Szczęśliwicką, dalej będą podążać w stronę Salomei i Reguł (do których Powstańcy dotarli kolejką). Z Reguł, podobnie jak Powstańcy, rajd skieruje się na południe by dotrzeć do Pałacu w Pęcicach.

Rajd Kajakowy
spływ rzeką Raszynka. Długość trasy to około 4,5 km. Miejscem zbiórki jest przystanek „Raszyn Kościół”, skąd uczestnicy przejdą nad brzeg rzeki. Spływ zakończy się za mostkiem przy al. Powstańców Warszawy w miejscowości Pęcice, skąd biorący udział w rajdzie udadzą się na cmentarz Powstańców Warszawy. Podczas rajdu zostaną rozdane listy z zadaniami dotyczącymi Powstania Warszawskiego, co uatrakcyjni spływ. Kajaki oraz opiekę instruktorów zapewniają organizatorzy, jednak liczba miejsc jest ograniczona. O możliwości uczestnictwa decyduje kolejność zapisów!

Rajd Samochodowy
chcąc skorzystać z tej formy, muszą państwo przyjechać na parking przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 przy ul. Szczęśliwickiej 56. Stąd planowany jest przejazd Częstochowską, Białobrzeską, Barską i Kaliską, skąd planowany jest wjazd na tyły Barykady Kaliskiej. Tutaj złożone zostaną kwiaty oraz znicze. Dalej uczestniczy ruszą w stronę Gajówki Zimne Doły. Tam odbędzie się apel pamięci i złożenie kwiatów pod tablicą AK, skąd Rajd skieruje się do Pęcic

W rajdzie uczestniczyć będą również uczniowie szkół, które organizują i przyjmują zapisy we własnym zakresie. W uroczystościach wezmą udział również kombatanci.

Wszystkie grupy powinny dotrzeć do Pęcic przed godziną 15.00. Od 14.00 do 15.30 organizatorzy zapraszają na obiad. O godzinie 16.00 rozpocznie się Apel, natomiast o 17.00 gra terenowa. Od godziny 18.30 przewidywane jest ognisko.

Jeśli chcecie wziąć udział w rajdzie, będziecie musieli dokonać zapisu wypełniając formularz >> link
Opłata za wzięcie udziału w Rajdzie to 10 zł.

Każdy uczestnik otrzyma wodę, przekąski, pamiątkową przypinkę, koszulkę oraz materiały promocyjne. Ponadto przewidywany jest pakiet dla uczestników obchodu obejmujący informator o bitwie oraz śpiewnik.
Dodatkowe informacje na stronie: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: sport inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę