Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Marcin Masecki / Cyklicznie przy Placu Defilad

Marcin Masecki / Cyklicznie przy Placu Defilad
📅 Data: niedziela, 12 lipca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Marcin Masecki / co tydzień / w niedzielę / w samo południe / w okolicach tarasu Studio (Plac Defilad) / w repertuarze klasycznym / bądźmy w tym razem !!!

Organizator: barStudio, w ramach cyklu wydarzeń: „barStudio na Placu Defilad”, Współorganizator: Pałac Kultury i Nauki, Partner: Za Grolsch Kultury

O Placu Defilad:
"Marzyło się nam tętniące życiem centrum miasta. Otwarte na potrzeby mieszkańców i turystów. Nie gadamy - robimy. Sprawdźcie nas."

Marcin Masecki, 1982, warszawiak, pianista, kompozytor, dyrygent, członek wytwórni płytowej Lado ABC, lider i współtwórca miliarda projektów. Jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny niezależnej. Prowadzi zespół Profesjonalizm, wstpółtworzy WOR (Warszawska Orkiestra Rozrywkowa), jest członkiem międzynarodowych zespołów Paristetris i Pictorial Candi. Jego ostatni projekt Polonezy – ­ dziesięcioosobowa orkiestra dęta grająca autorski zestaw polonezów – ­ otrzymał prestiżową nagrodę Paszport Polityki.

Równoległym koniem Maseckiego jest muzyka klasyczna, którą prezentuje w nietypowych dla niej kontekstach. Jest adwokatem traktowania klasyki jako pełnoprawnego elementu współczesnego świata muzycznego, a nie jedynie jako eksponatu w elitarnym muzeum. W 2015 planuje rejestrację ostatnich sonat fortepianowych Beethovena z zatyczkami i słuchawkami wygłuszającymi na uszach, celem zbliżenia się do perspektywy głuchego kompozytora.

Od pewnego czasu współpracuje z Orkiestrą OSP w Słupcy, dla której napisał swoją Symfonię nr 1. Pisał również dla Orkiestry Filharmonii Poznańskiej, Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, oraz zespołu wiolonczelowego Cellonet. Skomponował muzykę do spektakli “Solaris” (Teatr Rozmaitości, Warszawa 2010) oraz “Pasażerka” (Teatr Współczesny, Wrocław 2009).

Obecnie pracuje nad muzyką do filmu. Będzie obecny na Placu Defilad również w odsłonach orkiestrowych i bigbandowych.

plakat zrobił Tymek Jezierski

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!