Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Tańczące z cieniami / Art Generacje

Tańczące z cieniami / Art Generacje

reklama
📅 Data: niedziela, 23 października 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury serdecznie zaprasza na spektakl „Tańczące z cieniami” w reż. Adama Gąseckiego. Spektakl powstał podczas ubiegłorocznej edycji Art Generacji, prowadzonej wokół tematyki harmonii życiowej.

Wszystkie cztery pokazy odbędą się w Centrum ŁOWICKA na Starym Mokotowie. Wstęp wolny.
Harmonogram spektakli: 13.10, godz. 19:00, 21.10, godz. 19:00, 23.10, godz. 16:00 oraz drugi spektakl o godz. 19:00.

9 kobiet, zainspirowanych mądrościami zwierząt mocy, bada ukryte sfery człowieka - zwierzęcość, połączenie z naturą, moc widzenia „więcej i bardziej”, ale też Cień, obecny w każdym z nas. Czy jestem wystarczająca? - zadaje pytanie jedna z nich.

Art Generacje to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, którego celem jest stworzenie przestrzeni wspólnej pracy warsztatowej młodszych i starszych.

Projekty Teatru ze Społecznością zakładają tworzenie scenariusza wspólnie z uczestnikami projektu. Inspiracją do budowania spektaklu są wspomnienia, opowieści, historie zakorzenione i funkcjonujące w danej społeczności. Do udziału w spektaklu zapraszani są nie zawodowi aktorzy, ale lokalna społeczność.

Spektakl przedstawia wewnętrzną podróż bohaterek po moc i umiejętność godzenia się z życiem. Poznajemy dwie kobiety w różnym wieku, uchwycone w kluczowych momentach życia. Młodą - w dniu urodzin, które odczuwa jako życiowy kryzys. Starszą - w chwili utraty wzroku, ale choć z jednej strony staje się niewidoma w potocznym znaczeniu, to zaczyna widzieć lepiej i głębiej. Te sytuacje są punktem wyjścia do przyjrzenia się gotowości człowieka na zmianę, relacjom z bliskimi, które to ułatwiają lub utrudniają, przede wszystkim zaś - relacji z samą sobą.

Spektakl oddziałowuje na widownię zarówno przez słowa i muzykę oraz przez sceny ruchowe i obrazowe, w tym działania symboliczne. Dzięki temu widzowie mają dużo swobody w nadawaniu własnych znaczeń i szukaniu osobistych połączeń z wątkami pokazywanymi na scenie.

Ubiegłoroczna premiera spektaklu została gorąco przyjęta przez widownię w wieku 13 - 70 lat. Widzowie i widzki chętnie pisali swoje życzenia, marzenia, komentarze na ogromnej rolce papieru rozwiniętej po spektaklu, zadawali pytania i prowadzili rozmowy z uczestniczkami – twórczyniami - aktorkami.

Po spektaklu przeprowadzone zostaną także warsztaty z widownią.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z ubiegłorocznej premiery spektaklu: link
Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę