Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sylwia Chutnik w Najlepszej! | Noc Księgarń "Tyłem do kierunku jazdy"

Sylwia Chutnik w Najlepszej! | Noc Księgarń "Tyłem do kierunku jazdy"

reklama
📅 Data: piątek, 07 października 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Najlepsza Księgarnia, Cieszkowskiego 1/3 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Z ogromną przyjemnością zapraszamy Was na spotkanie z jedyną w swoim rodzaju osobowością polskiej literatury. Sylwię Chutnik o ją najnowszą powieść "Tyłem do kierunku jazdy" będzie pytać Agnieszka Szydłowska, ceniona dziennikarka kulturalna (newonce). To będzie niezwykle ciekawa rozmowa.

Zapraszamy zarówno do księgarni, jak i na transmisję na żywo na naszym fejsbuku: link
W trakcie wydarzenia kupicie książkę "Tyłem do kierunku jazdy" w promocyjnej cenie. Spotkaniem z Sylwią Chutnik świętujemy niezwykłe ogólnopolskie wydarzenie literackie, czyli Noc Księgarń.
Powieść opublikowało Wydawnictwo Znak.

O książce:
"Staśka zawsze była krewka. Spryciula, cwaniara, fryga. W PRL-u była jak kolorowy ptak. Biegała ulicami Warszawy w ufarbowanych pepegach. Zawsze dwa kroki do przodu. Tu biznes, tam flirt, na boku wódeczka.
Magda właśnie to kocha w swojej babci najbardziej. Sama też nie mieści się w szablonie i walczy o siebie wspierana przez queerową grupę znajomych. Ale czasem nawet przyjaciele nie są w stanie pomóc i wtedy Magda próbuje po prostu utrzymać się na powierzchni. Mimo zrzędzenia matki i kolejnej nieudanej randki. Ma w końcu mieszkanie do spłacenia, no i ciągle wierzy, że może być szczęśliwa.
Przewrotna, zabawna i dająca nadzieję opowieść o przebojowej Staśce, która pokochała pięknego Rumuna, i o Magdzie, dziewczynie po przejściach. O babci i wnuczce, które łączy to, co najważniejsze - potrzeba wolności i życia pełną piersią. Zawsze tyłem do kierunku jazdy."
(opis pochodzi od wydawcy)

O autorce:
Urodzona w 1979 roku w Warszawie. Doktor nauk humanistycznych. Z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Członkini Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Unia Literacka. Kuratorka festiwali i inicjatyw literackich (Międzynarodowy Festiwal Literacki Apostrof, Kawiarnia Literacka OFF Festival, dyskusje i spotkania autorskie). Była wykładowczynią w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz w szkole pisania Maszyna do Pisania. Felietonistka ,,Polityki";, „Pani”, „Wysokich Obcasów”, ,,Gazety Stołecznej" i wielu portali internetowych. Współprowadziła programy literackie „Cappuccino z książką” i „Zapomniani - odzyskani” w TVP Kultura oraz „Barłóg literacki”.
Laureatka nagród literackich i społecznych.
Wokalistka punkowego zespołu Zimny Maj.
Prowadzi podcast Radio Sylwia i Elgiebete TV.
(źródło: sylwiachutnik.pl)

Najlepsza Księgarnia, Cieszkowskiego 1/3 (wejście od ul. Słowackiego)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę