Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Park Narodowy Wisła - weekend otwarcia

Park Narodowy Wisła - weekend otwarcia

reklama
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 08 października 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 09 października 2022

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, 🌊 nad Wisłą, Kamień. Pawilon Edukacyjny, Wybrzeże Puckie 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


“Park Narodowy Wisła” - programu WEEKENDU OTWARCIA:

Sobota, 16:00: otwarcie wystawy w Pawilonie Kamień i Punktu Informacyjnego o nieistniejącym (jeszcze) Parku Narodowym Wisła

Niedziela, 12:00: spacer przyrodniczy nad Wisłą z Michałem Książkiem (UWAGA! Obowiązują zapisy, wyślij maila na [email protected] )

“Park Narodowy Wisła” to wystawa i cykl spotkań, w których opowiadamy o naszym krajoznawczym marzeniu: niech Wisła, jedna z największych europejskich rzek, najbardziej mityczna z polskich wód, stanie się Parkiem Narodowym. Wisła, jest, jak wiemy ważnym szlakiem historii i kultury zamieszkujących jej brzegi różnorodnych, wielojęzycznych społeczności. Ale przede wszystkim – tego dotyczy nasza wystawa – rzeźbi gigantyczną, bezcenną przyrodniczo i krajobrazowo dolinę, niesie wody niezbędne dla funkcjonowania kraju, tworzy środowisko dla setek gatunków rzadkich i zagrożonych wyginięciem. To skarb i wreszcie należy o niego zadbać.
Nie jesteśmy pierwsi, którzy stawiają ten postulat. Wystawa zaznacza też historię starań o zachowanie lub renaturyzację Wisły z ostatniego stulecia. Ale obecne okoliczności klimatyczne, środowiskowe i polityczne każą znów domagać się jak najszybszego objęcia rzeki najwyższą formą ochrony. Na wystawie prezentujemy dzieje, aktualną kondycję i możliwe do urzeczywistnienia fantazje na temat relatywnie krótkiego odcinka rzeki: kilkadziesiąt kilometrów na południe i północ od Warszawy. Nasze marzenie jest jednak większe i obejmuje całą rzekę.
Chodźcie na wystawę, odwiedźcie Punkt Informacyjny, wyślijcie pocztówkę z nowego Parku Narodowego, fantazjujcie razem z nami. Możecie to zrobić podczas zwiedzania ekspozycji, lecz także biorąc udział w naszych spacerach, mikrowyprawach i debatach – serdecznie zapraszamy!

Projekt "Park Narodowy Wisła" został dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra"

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: spacer wystawa


[ Wydarzenia odbywające się nad Wisłą mogą być uzależnione od pogody. ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę