Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kino Pogodna Dzieci – Jak ocalić smoka?

Kino Pogodna Dzieci – Jak ocalić smoka?

reklama
📅 Data: niedziela, 27 listopada 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wesoła, Ośrodek Działań Twórczych „Pogodna”, ul. Jana Pawła II 25 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy pod nr. tel. 22 100 58 59.

Reżyseria: : Katarina Launing
Kraj produkcji: Norwegia, Holandia, Czechy
Rok produkcji: 2020
Kategoria wiekowa: 7+
Czas trwania: 82 min.

Opis filmu:
W nieco sennym miasteczku trwają przygotowania do Świąt. Wszyscy pochłonięci są przystrajaniem choinek i pieczeniem ciast. Wyjątkiem jest tajemnicza Sara, która nie ma gdzie mieszkać, wkrada się do pustych domów, szukając jedzenia i ciepła. Kiedy nakrywa ją niezdarny Mortimer, a przez okno piwnicy wpada pokryty zielonymi łuskami smok, wszystko wywraca się do góry nogami.
Przejęci losem zagubionego stworzenia Sara i Mortimer postanawiają pomóc mu w powrocie do baśniowego świata. Jednak ukrywanie się z ziejącym ogniem smokiem wcale nie jest proste. Stwór coraz bardziej rozrabia i wyrywa się na wolność. Czy przyjaciołom uda się odnaleźć magiczną krainę i ocalić smoka?

Laureat Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci niesie silny przekaz o potrzebie wspólnoty. Bohaterowie razem odkryją, że przyjaźń, poświęcenie i odwaga zacierają dzielące różnice oraz łączą tylko pozornie odległe światy. Jury Konkursu głównego tak uzasadniło przyznanie głównej nagrody filmowi:
Za wielowymiarową historię o trudnych i aktualnych problemach współczesnego świata, opowiedzianą w sposób przyjazny dla młodego widza. Choć akcja filmu dzieje się w innym kraju, a jednym z bohaterów jest smok, to tak naprawdę jest to opowieść o tym, co dzieje się tu i teraz.
Z kolei Jury ECFA (European Children’s Film Association) przyznało obrazowi nagrodę Kwiatu Paproci, werdykt uzasadniając tak:
W filmie tym odnajdujemy niezwykle aktualne, humanistyczne przesłanie związane z problematyką dotykającą dzisiaj każdego już Europejczyka. Połączenie dwóch światów: realnego, małej migrantki ukrywającej się z powodu lęku przed deportacją, oraz fantasy, do którego przynależy zagubiony młody smok, powoduje, że przekaz mówiący o potrzebie pochylenia się nad każdym stworzeniem, bez względu na to skąd przychodzi, okazania mu troski i opieki, będzie docierał do widowni złożonej nawet z małych dzieci. Film mądrze odnosi się do zagadnień ważkich i podstawowych, takich jak wolność czy odpowiedzialność człowieka za każde istnienie. Czyni to lekko i żartobliwie, co sprawia, że stanowił będzie dla najmłodszych zarówno wyborną rozrywkę, jak i dobrze przyswajalną lekcję o sprawach ważnych dla każdego człowieka.

Po seansie zapraszamy na krótkie WARSZTATY EDUKACYJNE, nawiązujące tematyką do wyświetlanego filmu.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę