Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wigilia Wielokulturowa

Wigilia Wielokulturowa

reklama
📅 Data: sobota, 03 grudnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Służewski Dom Kultury, Bacha 15 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


✨ sala widowiskowa i foyer
🤗 wstęp wolny

🎄 Zapraszamy do wspólnego stołu i wysłuchania opowieści o świętowaniu w wyjątkowo trudnych czasach. Na przekór wojnie i konfliktom – zapraszamy do rozmowy o wszystkim co ważne: o rodzinie, o byciu razem, o domu i świętach. Naszymi bohaterami są warszawianki i warszawiacy różnych narodowości. W tym roku zapraszamy osoby z Ukrainy i Białorusi, które żyją w Warszawie już od dawna, oraz tych, którzy musieli uciec ze swoich domów w ostatnim czasie.
🫂 Wigilia wielokulturowa to okazja do wysłuchania różnych historii i perspektyw oraz poznania osób, z którymi mijamy się codziennie na ulicach.
🎤 Spotkanie i rozmowę poprowadzi Paweł Loroch, dziennikarz kulinarny.
Na zakończenie spotkania zapraszamy do degustacji potraw, przygotowanych przez naszych gości.
Poznajmy się!

O prowadzącym:
Paweł Loroch - dziennikarz kulinarny, autor książek, programów i audycji radiowych. Od ponad 15 lat prowadzi weekedową „Gastrofazę" w Antyradiu, można go też codziennie rano usłyszeć w Meloradiu. Pasjonat kultur i tradycji lokalnych. Gotuje dużo i dobrze. Promotor kuchni domowej. Jako kucharz telewizyjny przygotował w „Pytaniu na Śniadanie" ponad 1200 potraw z całego świata.

Nasi goście:
🔸Marina Kondrackaja (Ukraina)
Mieszkanka Chersonia. W połowie stycznia dowiedziała się, że ma raka piersi. Udało jej się przejść dwie chemioterapie, jednak gdy w kwietniu zabrakło leków (wojsko rosyjskie nie przepuściło ciężarówki z pomocą humanitarną), zdecydowała się wraz z mężem i dwójką dzieci wyjechać do Polski. Na dworcu w Przemyślu poznała białorusko-polską działaczkę Janę Szostak, która pomogła Marinie znaleźć tymczasowe zamieszkanie w Mirnym Domu oraz opiekę lekarską.
🔸Rinat Wystorobskij (Białorusin z obywatelstwem i paszportem Rosji)
Operator filmowy, prowadzi warsztaty pracy ze światłem i z montażu. Dokumentował protesty na Białorusi, za co został zmuszony do wyjazdu z kraju i w lutym 2022 roku musiał się starać ochronę międzynarodową na terenie Polski. W Warszawie zajął się kręceniem i reżyserowaniem programów dla dzieci w języku białoruskim, jest wykładowcą umiejętności operatorskich w Szkole Filmowej dla dzieci "4K Film School".
🔸Julia Szabłowska (Białoruś)
Dokumentalistka, dziennikarka, kierowniczka działu fotografii w telewizji Biełsat. Jedna z autorek zdjęć wystawy „Białoruś: Marsz Wolności", którą zorganizowało biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce. W styczniu 2020 roku znalazła się pośród laureatek „30 Under 30 Women Photographers” magazynu internetowego „Artpil” za projekt „Tu nie zabijają” o przytułku dla zwierząt-emerytów w okolicach Lwowa. Jest autorką edukacyjnego projektu New Home Project, łączącego fotografię i arteterapię, którego celem jest pomóc dzieciom i młodzieży z Białorusi oraz Ukrainy mieszkających w Polsce, przejść przez doświadczenie migracji i o nim opowiedzieć.
🔸Iryna Dyleuskaya (Białoruś)
Polityczna uchodźczyni z Białorusi, żona jednego z liderów protestu pracowników w 2020 roku. W tym samym roku wraz z mężem i synem zostawiła wszystko co miała i wyjechała do Polski. Wolontariuszka w inicjatywie „Partyzantka”, która wspiera politycznych uchodźców z Białorusi w Polsce.

Projekt realizowany w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej Miasta Stołecznego Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę