Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

„Dobre zdjęcie – dlaczego go nie wybrałam/em?” | wykład prof. Magdaleny Raszewskiej

„Dobre zdjęcie – dlaczego go nie wybrałam/em?” | wykład prof. Magdaleny Raszewskiej

reklama
📅 Data: czwartek, 30 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Jazdów 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza 30 marca o godz. 18:00 na wykład prof. Magdaleny Raszewskiej 🤔 „𝗗𝗼𝗯𝗿𝗲 𝘇𝗱𝗷𝗲̨𝗰𝗶𝗲 – 𝗱𝗹𝗮𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗴𝗼 𝗻𝗶𝗲 𝘄𝘆𝗯𝗿𝗮ł𝗮𝗺/𝗲𝗺?”. Wstęp wolny.

💬 "Blisko 1400 zdjęć i jury, w którym znaleźli się historycy teatru, historyk sztuki, fotograf teatralny, historyk fotografii. I każdy miał swój punkt widzenia, swoje racje. Każdy wybierał nie to, co mu się podobało, lecz to, co z punktu widzenia swojej profesji uważał za dobre, ciekawe, odkrywcze. Wieloznaczne i symboliczne. Wyborom towarzyszyły gorące spory, analizy, szukanie sensów, kontekstów. Są zdjęcia, które uznaliśmy za dobre, ciekawe, odkrywcze, wieloznaczne i symboliczne, ale ich nie wybraliśmy… Są fotografie, które zachwyciły historyków teatru a historyk sztuki je zdyskwalifikował. Są zdjęcia, które błyskotliwie analizował historyk sztuki, a fotograf uznał je za banał. Czym więc jest zdjęcie teatralne, które ma dokumentować, zachwycać, wzruszać, opowiadać, kreować?"
– prof. Magdalena Raszewska
Wszystkich zainteresowanych 📷 fotografią teatralną zapraszamy na wykład o tym, co decyduje, że dobre zdjęcie nie zawsze znajduje się w grupie zdjęć finałowych czy nagrodzonych. Na podstawie swojego doświadczenia bycia jurorem 🎭 Konkursu Fotografii Teatralnej i wybranych zdjęć – spośród zgłoszonych do VIII edycji konkursu – prof. Raszewska opowie o kryteriach, oczekiwaniach, ale też najczęściej popełnianych błędach przez fotografów błędach. 🗣️ Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań i rozmowy o tym, czym dzisiaj jest dobra fotografia teatralna.

👤 Prof. dr hab. Magdalena Raszewska
Historyk teatru, autorka książek i licznych artykułów z historii teatru i zagadnień społecznych współczesnego teatru. 🎭 Interesuje się problemami funkcjonowania świata widowisk we wszelkich formach, zagadnieniami kształtowania współczesnej przestrzeni teatralnej. 👩‍🏫 Wykłada historię teatru i historię konwencji scenicznych na Wydziale Scenografii 🎓 Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę