Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

MUSICAL "FILARY OGNIA"

MUSICAL "FILARY OGNIA"
📅 Data rozpoczęcia: środa, 24 czerwca 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📅 Data zakończenia: czwartek, 25 czerwca 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Białołęka, ul. Elektronowa 10 (Żerań FSO), Społeczność Chrześcijańska Północ (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
fb tt w msg wa tm em cp
reklama


Broadway na Białołęce!
„Filary Ognia” to musical w broadwayowskim stylu i brzmieniu!

24 i 25 czerwca 2015
godz. 19.00
WSTĘP WOLNY

Opowiada historię – najpierw najgorliwszego z gorliwych prześladowców, a potem głównego krzewiciela chrześcijaństwa – apostoła Pawła.

Piękna muzyka, znakomita gra aktorska, efekty świetlne czynią to wydarzenie wyjątkowym nie tylko dla miłośników musicalu.„Filary Ognia” to szósty musical napisany i skomponowany przez Brenta Grosvenora. Jest jednocześnie kontynuacją wcześniejszej produkcji – przybliżającej historię życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Po śmierci Jezusa z Nazaretu Jego naśladowcy kontynuowali głoszenie Jego nauk. Trwali też w przekonaniu, że powstał On z martwych. Saul z Tarsu (później apostoł Paweł) był wpływowym i wykształconym żydowskim nauczycielem, który stał na czele prześladowań uczniów Chrystusa, gorliwie dążąc do ich wyniszczenia.
Na drodze do Damaszku miał niezwykłe doświadczenie – osobiste spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem. To doświadczenie radykalnie zmieniło postawę Saula. Został całkowicie przekonany, że Jezus był i jest Chrystusem – Mesjaszem. Stał się Jego głównym wysłannikiem.
Znany jako Apostoł Paweł, zaniósł Ewangelię do wielu krajów. To dzięki niemu wieść o Chrystusie rozniosła się po całej Azji Mniejszej oraz po dużej części Europy. Trzynaście spośród 27 ksiąg Nowego Testamentu przypisywanych jest jego autorstwu. Cesarz Neron nakazał jego zgładzenie w Rzymie w 67 r. naszej ery.

Musical ten jest niejako pomostem między pierwszym wiekiem naszej ery a czasami współczesnymi. Przeniesieni do czasów Dziejów Apostolskich, stajemy się jednocześnie świadkami pełnego cierpień życia Pawła i świadkami osiągnięć i cudów dokonanych ręką Boga w świecie pełnym zamętu. Przyjdź i poznaj przesłanie Chrystusa
widziane oczami Pawła oraz mieszkańców Rzymu tamtych czasów!

Występy w Warszawie są częścią trasy wykonawców w Polsce. Spektakle odbędą się również w Gdyni i Gdańsku.

O twórcach musicalu
Brent Grosvenor jest scenarzystą, reżyserem i właścicielem Lights up Productions od 1997 roku. Już pierwszy musical Brenta, „From My Rags To His Riches”, okazał sie sukcesem. Następne produkcje podbijały serca widzów. Zaskakująca i wciągająca historia miłości w „Lost in Vegas”, epicki obraz męki Chrystusa w „The Passion of The King”, czy najnowsza produkcja „Mystery” oparta na życiorysach takich postaci jak C.S. Lewis i Dietrich Bonhoeffer, podbijają sceny nie tylko za oceanem, ale także w wielu stolicach europejskich.
Aktorzy występujący w musicalu „Pillars of Fire” (Filary Ognia) to zespół Lights up Productions i zaprzyjaźnieni artyści z różnych stron świata. Wszyscy, łącznie z Brentem Grosvenorem, traktują swoją pracę jak misję i poświęcają się jej z ogromnym zaangażowaniem. Ideą Grosvenora jest teatr profesjonalny, żywy, inspirujący, dotykający duszy. Teatr, który niesie chrześcijańskie przesłanie nadziei i ma realny wpływ na życie widzów.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Białołęka lub w kategoriach: koncert teatr


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę