Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Paweł Pieniążek w Najlepszej | "Opór"

Paweł Pieniążek w Najlepszej | "Opór"
📅 Data: czwartek, 23 marca 2023

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Najlepsza Księgarnia, Cieszkowskiego 1/3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
   udostępnij tweetnij wykop
reklama


Razem z Wydawnictwem W.A.B. zapraszamy serdecznie na spotkanie z Pawłem Pieniążkiem. Będzie ono poświęcone jego nowej książce "Opór", która opowiada o wojennej codzienności Ukraińców. Rozmowę z reporterem poprowadzi Wojtek Szot (Zdaniem Szota, Szot - bez fikcji).

Bądźcie z nami w księgarni we czwartek 23 marca o 19:00 oraz w transmisji na żywo na naszym fejsbuku. W trakcie spotkania kupicie książkę w promocyjnej cenie.

Wstęp wolny!

O książce:
"Ukraiński opór zbrojny przeciwko rosyjskiej inwazji przykuł uwagę świata. Jednak za jego sukcesem stoi nie tylko siła militarna, ale oddolne, czasami bardzo skromne, działania milionów obywateli. Opór to bowiem przekazanie pieniędzy na siły zbrojne, przyniesie herbaty na posterunek, ewakuowanie ludności cywilnej czy organizowanie pomocy, a czasami pozostanie w domu.
Niemal z dnia na dzień ludzie kultury, sportowcy, informatycy, personel medyczny, pośrednicy nieruchomości, emeryci musieli zmienić swoje dotychczasowe życie i zmierzyć się z wojną, która stała się jednym z największych wyzwań Europy od końca drugiej wojny światowej.
To właśnie tym osobom Paweł Pieniążek – ceniony dziennikarz i reporter wojenny, który relacjonował wydarzenia na Ukrainie z pierwszego frontu walki – poświęcił swoją nową książkę. Tym, którzy w tragicznych okolicznościach, trudnych warunkach i rzucając wyzwanie strachowi, starają się ratować swój kraj."
(opis pochodzi od wydawcy)

Paweł Pieniążek to polski dziennikarz i reporter wojenny. Relacjonował wydarzenia i konflikty zbrojne na Ukrainie, w Syrii, Iraku i Afganistanie. Studiował ukrainistykę i studia euroazjatyckie na Uniwersytecie Warszawskim. Jest stałym współpracownikiem Tygodnika Powszechnego. Publikował także m.in. na łamach Gazety Wyborczej, Newsweeka, Polityki i na portalu Krytyki Politycznej. Jest autorem książek: "Pozdrowienia z Noworosji" (2015, Wydawnictwo Krytyki Politycznej), Wojna która nas zmieniła (2017 Wydawnictwo Krytyki Politycznej), "Po kalifacie. Nowa wojna w Syrii" (2019 Wydawnictwo Czarne).

Do zobaczenia w księgarni!

Najlepsza Księgarnia
Cieszkowskiego1/3
wejście od ul. Słowackiego

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę