Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spółdzielcze Czwartki #2: O działaniach PLZ Spółdzielni

Spółdzielcze Czwartki #2: O działaniach PLZ Spółdzielni
📅 Data: czwartek, 11 lipca 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Motyka i Słońce, ul. Jazdów 3/9 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W CoopTech Hub uważamy, że spółdzielczość to przyszłość naszego społeczeństwa 🌈

“Dzisiaj spółdzielczość w Polsce stoi przed epokową szansą na duży rozkwit. W latach 70. zdefiniowano teorię chaosu, zobrazowaną towarzyszącym jej efekt motyla pokazującym, że machnięcie skrzydłami owada w jednej części świata może spowodować tornado w drugiej. W latach 70. To machnięcie skrzydłami motyla zapoczątkowało tornado na świecie – nowy trend budowania globalnej wioski – rozwój globalnej gospodarki i globalnych korporacji. W 2020 roku świat na nowo wszedł w chaos. To, co się stało w 2020 roku, nazywam przewrotnie „efektem nietoperza” – machnięcie skrzydłami nietoperza w Chinach wprowadziło świat w totalny chaos. Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, do wyjścia z niego prowadzi już tylko jedna ścieżka: lokalnie.” - mówi Tomasz Janas, inicjator Spółdzielni PLZ - “Generacja Z to pokolenie spółdzielcze i szansa dla Polski, młodzi ludzie, którzy patrząc z innej perspektywy, mają potencjał być spadkobiercami dobrych wartości spółdzielczych. Pokolenie, które walczy o swoją przyszłość, ale też ludzie, którzy potrzebują wartości w pracy. Oni są szansą – na nich jest ustawiony nasz fokus.”

Na drugim spotkaniu w cyklu opowiemy Wam o działaniach Spółdzielni PLZ.

Wystąpią:
🌀 Julia Potrzebowska - wCoopTech Hub odpowiada za rozwijanie społeczności energetycznych oraz za pozyskiwanie dla nich dofinansowań. Studentka studiów magisterskich na kierunku Sustainable Development oraz członkini samorządu studenckiego wydziału UCBŚ na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do Koła Naukowego Ekonomii Heterodoksyjnej Uniwersytetu Warszawskiego.

🌀 Alicja Wójcik - Ekspertka ds. Rozwoju Lokalnego w CoopTech Hub. Absolwentka Artes Liberales w Rotterdamie oraz Studiów Miejskich w Brukseli. Swoją pracę dyplomową poświęciła urbanizacji oddolnej i demokratyczemu zarządzaniu dobrami wspólnymi w miastach na przykładzie Osiedla Jazdów w Warszawie. Pracowała dla Instytutu Spraw Obywatelskich, UN-Habitat i Community Land Trust Brussels. W hubie zajmuje się projektami dotyczącymi tematyki miejskiej i lokalnej, wspiera w animacji społeczności oraz tworzeniu raportów hubowych. Jest też łączniczką pomiędzy Partnerstwem Otwarty Jazdów a hubem, aby wspierać bliską współpracę obu organizacji. Lubi drzewa i łąki, nie lubi idealnie przyciętych trawników.

🌀 Zofia Sobczak - Pasterka projektów CoopTech Hub, działaczka społeczna. Członkini zarządu Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze w latach 2014-2016. Inicjatorka i liderka akcji ocalenia kina Femina w Warszawie. W latach 2017-2020 członkini zarządu Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Związana także z Energią Miast, zrzeszającą niezależnych samorządowców w Polsce, Polską Siecią Ekonomii i Pacjentem Europa. Z wykształcenia historyczka sztuki, jest także współprowadzącą “Wiadomości z końca świata” o tematyce społecznej i politycznej.

Organizator wydarzenia - Partnerstwo Otwarty Jazdów. Wydarzenie odbywa się w ramach 5. Festiwalu Otwarty Jazdów >> link

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawa. Możliwości korzystania z pomocy tłumacza języka migowego online w ramach programu m. st. Warszawy "Stołeczne urzędy z usługą tłumacza migowego online".

5. Festiwal Otwarty Jazdów jest objęty patronatem: KMAG, TVP3, portal internetowy warszawa.ngo.pl, RDC, Radio Kampus.
Identyfikacja wizualna: Witold Dąbrowski

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę