Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Przyszłość miast – kierunki rozwoju zarządzania miastami. Miasto-Idea

Przyszłość miast – kierunki rozwoju zarządzania miastami. Miasto-Idea

reklama
📅 Data: poniedziałek, 15 maja 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
To już nie wróżenie z fusów, lecz twarde dane: wraz z końcem XXI wieku 85 proc. ludności na całym świecie będzie żyć w miastach. Temu procesowi już teraz towarzyszy wzrost oczekiwań mieszkańców wobec warunków życia, zakresu i jakości usług. Włodarze miast stoją więc przed nie lada wyzwaniem. Jak pokierować rozwojem metropolii? Jaki model zarządzania przyjąć, aby uwzględnić interesy wszystkich grup społecznych? Jak budować relacje między mieszkańcami a rządzącymi? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas kolejnego spotkania w Strefie Zarządzania, które poprowadzi dr Krzysztof Głuc, specjalista w zakresie polityk publicznych i zarządzania strategicznego.

Wstęp wolny po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego: link

MIASTO-IDEA – WIĘCEJ NIŻ NOWOCZESNA METROPOLIA

Miasta są dziś laboratoriami przyszłości – w tym stwierdzeniu nie ma cienia przesady. To właśnie w przestrzeni miejskiej powstają nowe wizje, projekty i idee. W miastach koncentruje się aktywność gospodarcza, kulturotwórcza i innowacyjna.

Współczesne metropolie borykają się jednak z wieloma problemami wynikającymi z ich gwałtownego rozwoju: zadłużeniem, komercjalizacją przestrzeni publicznej, degradacją infrastruktury, pogarszającą się jakością usług publicznych, nadmierną i nieefektywną konsumpcją.

Zmianie ulegają także relacje władza – obywatele. Dotychczas dominujące zarządzanie imperatywne i technokratyczne, nierzadko oparte na przymusie, przestaje być skuteczne.

To wszystko rodzi wiele pytań: jaka przyszłość czeka miasta oraz ich mieszkańców? W jakim kierunku powinny pójść zmiany? Czy Miasto-Idea może stanowić rozwiązanie problemów dużych ośrodków miejskich? Zapraszamy na wykład oraz dyskusję na temat przyszłości metropolii i nowego modelu zarządzania przestrzenią miejską.

PROWADZĄCY

DR KRZYSZTOF GŁUC - adiunkt w Katedrze Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, dyrektor Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, National Louis University w Chicago i Harvard Business School. Specjalista w zakresie polityk publicznych, zarządzania strategicznego i integracji europejskiej.

TERMIN I MIEJSCE
15 maja 2017 r. (poniedziałek), godz. 17.30
Czas trwania wykładu – ok. 60 min. Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań.

Wstęp wolny po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego: link

Uniwersytet SWPS w Warszawie,
ul. Chodakowska 19/31, Aula 214 im. T. Tomaszewskiego

Zapraszamy! :)

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę