Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wernisaż wystawy "Natchnienie i groza"

Wernisaż wystawy "Natchnienie i groza"

reklama
📅 Data: sobota, 13 kwietnia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Hoża 4, lok. 2 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy dwóch artystek: Olgi Szewczuk oraz Kamili Wojciechowicz-Krauze 13 kwietnia o godz. 18:00 w Klubie na Hożej 41 w Warszawie.

Klub na Hożej 41, lok 2, I piętro.
Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku, 10-18:00

Wystawa Olgi Szewczuk oraz Kamili Wojciechowicz-Krauze przedstawia przede wszystkim grafiki oraz ilustracje dwóch artystek. Tytuł wystawy może wzbudzać wiele skojarzeń, ale zanim odbiorca wyrobi sobie opinię, powinien się zastanowić nad tym, do czego służy sztuka?

Otóż sztuka od tysiącleci służyła w fukcjach sakralnych, dekoracyjnych oraz edukacyjnych.
Parafrazując Josepha Campbella, znanego filozofa amerykańskiego, artysta służył jako wyrobnik, a w dzisiejszych czasach zastępuję rolę szamana w społeczeństwie świeckim. Sztuka staje się rytuałem magicznym, wzbudza skrajne emocje. Sztuka obu artystek wzbudza bardzo silne uczucia, pełni rolę symbolicznego zwierciadła, w którym odbiorca może zobaczyć siebie, swoje potrzeby oraz niepokoje. Sztuka w wydaniu artystek pełni rolę katharsis, oczyszczenia duszy, jest bogata w archetypy, czyli elementy nieświadomości wspólne wszystkim ludziom na świecie.

Olga Szewczuk (1991 Dębowiec) Zajmuje się fotografią analogową, cyfrową, tradycyjną grafiką warsztatową i malarstwem sztalugowym. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Bernardo Morando w Zamościu i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Na Wydziale Grafiki. Brała udział w licznych wystawach, festiwalach artystycznych i plenerach w Polsce i za granicą . Jej prace publikowane były w takich magazynach jak: Sugar Magazine, Mega Zine * Lost & Found, FEMME Rebelle Magazine, Magazyn Magma, Imiragemagazine, Dark Beauty Magazine, ViaOmega Magazine, Sopor Magazine, Menażeria, Szajn czy Obscurny.

Kamila Wojciechowicz-Krauze W 2013 uzyskała licencjat na Wydziale Grafiki w warszawskiej ASP u prof. Smolnickiego. W 2015 ukończyła magisterkę z Ilustracji w UAL w Londynie. Obecnie ilustruje książkę dziecięcą dla wydawnictwa w Pekinie. Artystka prezentuje w swoich ezoterycznych kolażach, rysunkach przedstawia teatralne w wyrazie sceny z życia mitologicznych postaci, które stanowią połączenie teatru, obrazu, ilustracji i malarstwa. Rysunek artystki nawiązuje do obrazów Boscha, Dürera, Velazquez’a i świata wyobraźni, przedstawiając bestie, potwory i przedziwne istoty, które opowiadają różne historie i legendy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę