Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pandemiczna (nie)codzienność. Dykusja

Pandemiczna (nie)codzienność. Dykusja
📅 Data: czwartek, 8 października 2020

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: 💻 online (informacje dotyczące transmisji w opisie wydarzenia)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Marzec - Czerwiec 2020. Czas izolacji. Odcięcie od zwykłego trybu funkcjonowania. Jak sobie radziliśmy? Czego dowiadujemy się z tego okresu o sobie i o społeczeństwie, w którym żyjemy? Co możemy robić bardziej świadomie, jeśli Covid-19 jeszcze raz zmusi nas do izolacji?

Czas izolacji społecznej spowodowany pandemią to nowe doświadczenie dla każdego/każdej z nas. Ograniczenie swobody przemieszczania się, kontaktu, całkowita zmiana codzienności. Jednocześnie pojawia się wiele inicjatyw, które próbują z różnych perspektyw uchwycić te doświadczenia, ująć je w słowach, obrazach, poddać analizie. Jakie są pierwsze wnioski, które płyną z tych dokumentacyjnych i badawczych przedsięwzięć?

Zapraszamy na spotkanie poświęcone codzienności izolacji. Naszymi gośćmi będą:
- badaczki z Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem, które pokażą dziecięcą perspektywę lockdownu;
- organizatorki konkursu Pamiętniki Pandemii przyjrzą się obrazowi izolacji zapisanemu w dziennikach;
- Fundacja Picture Doc przybliży nam ten czas przy pomocy fotografii dokumentalnej.

Wydarzenie w postaci relacji na żywo na Facebooku Pracowni Duży Pokój, w czwartek 8.10.2020, godz. 19:00 >> link

Spotkanie poprowadzi Marek Kaleta ze Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna.

Prelegentki:

Magdalena Radkowska-Walkowicz, prof. UW, antropolożka. Współzałożycielka Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem. Autorka wielu publikacji z zakresu antropologii medycyny, nowych technologii reprodukcyjnych i badań nad dzieciństwem.

Maria Reimann, antropolożka, tłumaczka. Współzałożycielka Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem. Autorka książki "Nie przywitam się z państwem na ulicy".

Monika Helak, badaczka, aktywistka i publicystka. Doktorantka w Instytucie Socjologii UW, gdzie prowadzi badania dotyczące klasowego wymiaru doświadczenia samotnego macierzyństwa. Obecnie pracuje w dziale badawczym Polityki Insight, gdzie zajmuje się tematami na styku gospodarki, polityki i spraw społecznych.

Maja Głowacka, socjolożka i kulturoznawczyni, doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych (Nauki o Kulturze i Religii). Interesuje się historią polskiej struktury klasowej, pamięcią klasową oraz kulturą wizualną. W ramach swojej pracy doktorskiej bada narracje oraz reprezentacje powojennej historii polskich środowisk arystokratycznych i ziemiańskich.

Marta Socha, Studiuje Fotografię w Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jej fotografie publikowano m.in. w "Vogue Polska’’, "Gali’’ , "Zwierciadle’’ i "Urodzie życia’’, a artykuły w ,,Wirtualnej Polsce’’. Ma serbskie i polskie korzenie.

Julia Klewaniec - urodzona w 1996 r. Studentka Fotografii w PWSFTViT w Łodzi. Fotografka, ilustratorka, scenografka, początkująca kuratorka. Dwukrotna uczestniczka przeglądów portfolio Visa pour l’Image w Perpignan, kuratorka wystaw Szkoły Filmowej m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Nowej w Słubicach-Frankfurcie, uczestniczka wielu wystaw grupowych.

Dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy online lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧