Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Koncert Urodzinowy Uniwersytetu Warszawskiego

Koncert Urodzinowy Uniwersytetu Warszawskiego

reklama
📅 Data: niedziela, 22 listopada 2020

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: 💻 online (szczegóły dotyczące transmisji w opisie poniżej)
wspiera nas
Opti Taxi
   udostępnij tweetnij wykop
W listopadzie obchodzimy 204. rocznicę założenia Uniwersytetu Warszawskiego – uczelnia powstała na mocy edyktu, podpisanego 19 listopada 1816 r. przez cesarza Aleksandra I. Co roku dla uczczenia uniwersyteckiego jubileuszu organizowany jest Koncert Urodzinowy UW.

Pomimo nadzwyczajnych okoliczności koncert odbędzie się także i w tym roku, choć uczestniczyć w nim będziemy mogli jedynie dzięki transmisji internetowej. Tym razem świętować będziemy przy dźwiękach doskonałej muzyki w wykonaniu duetu gitarzystów jazzowych, Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego. Zaprezentowane utwory pochodzić będą z płyty „Celuloid”, będącej hołdem dla najpiękniejszych melodii polskiej muzyki filmowej.

Mamy nadzieję, że formuła koncertu online pozwoli nam świętować tegoroczny jubileusz Uniwersytetu Warszawskiego w możliwie licznym gronie. Transmisja koncertu dostępna będzie na naszym kanale na YouTubie >> link

***

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Realizuje się też jako kompozytor muzyki teatralnej. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Artur Lesicki – gitarzysta jazzowy i kompozytor. Ma na swym koncie współpracę z czołowymi muzykami jazzowymi. Współpracował jako muzyk sesyjny z gwiazdami polskiej muzyki popularnej. Uczestniczył w niezliczonej liczbie programów telewizyjnych oraz jako członek orkiestry i solista w największych polskich festiwalach muzycznych.

Płyta „Celuloid” Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego nominowana była do nagrody FRYDERYK w kategorii Jazzowy Album Roku 2015.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
waw4free zachęca do adopcji! :)
sprawdź nasze recenzje jedzenia na mieście :)