Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Jazz Band Młynarski Masecki / Koncert w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury

Jazz Band Młynarski Masecki / Koncert w Amfiteatrze Wolskiego Centrum Kultury

reklama
📅 Data: niedziela, 26 września 2021

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury, ul. Elekcyjna 17 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop do kalendarza ustaw przypomnienie
JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI to zespół grający przedwojenny polski jazz.

Wbrew obiegowej opinii, jazz nie trafił do Polski na falach słuchanego po kryjomu Radia Wolna Europa. Pierwsze polskie jazzowe utwory powstawały już pod koniec lat 20. ubiegłego wieku. Wybitni kompozytorzy tacy jak: Henryk Wars, Jerzy Petersburski czy bracia Artur i Henryk Gold, zasłuchani w płytach zza oceanu czy z Berlina tworzyli hity na potrzeby filmu, kabaretów, teatrów i rewii, a także na zamówienie coraz liczniejszych wytwórni płytowych takich jak Columbia czy Syrena Record.
W ten sposób do 1939 roku powstały tysiące kompozycji i nagrań z udziałem wybitnych instrumentalistów oraz śpiewaków i aktorów. Druga Wojna Światowa przekreśliła życiorysy, przerwała ciągłość i zakończyła okres "prosperity" młodego polskiego show biznesu, ale nie bezpowrotnie!
Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. W repertuarze Jazz-Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie. Całe przedsięwzięcie skupione jest wokół ducha postaci Adama Astona - najwybitniejszego przedwojennego polskiego śpiewaka rozrywkowego oraz Henryka Warsa - najważniejszego polskiego przedwojennego pianisty, aranżera i kompozytora.
Marcin z Jankiem niejako rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie prosperity musieli uciekać, walczyć, ginąć, emigrować osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób.
Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową, do tańca i wzruszeń.
W trakcie koncertu usłyszymy utwory z najnowszej płyty Jazz Bandu „Płyty z zadrą w sercu”.

Koncert jest częścią wydarzenia "Wolność kocham i rozumiem: Jan Lityński i KOR", w ramach którego w Amfiteatrze o godz. 17:00 odbędzie się debata z udziałem zaproszonych gości, a po koncercie Jazz Bandu Młynarski Masecki wystąpi Volny Chor z Białorusi, który wykona "Mury" Jacka Kaczmarskiego. Wcześniej na skrzyżowaniu al. „Solidarności" i ul. Towarowej (Ogrodowa 67), zostanie odsłonięty mural upamiętniający Jana Lityńskiego, autorstwa Bruno Neuhamera. Szcegóły: link

26.09 godz. 18:00
Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury w Parku Sowińskiego
ul. Elekcyjna 17
WSTĘP WOLNY

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!