Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Uwaga: premiera! KONWERSJA. Z Piotrem Rogożą rozmawia Łukasz Orbitowski

Uwaga: premiera! KONWERSJA. Z Piotrem Rogożą rozmawia Łukasz Orbitowski

reklama
📅 Data: czwartek, 25 sierpnia 2022

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Big Book Cafe, J.Dąbrowskiego 81 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


O internecie jako narzędziu manipulacji, tworzeniu zbiorowych iluzji dla zysku, sławy i władzy mówi PIOTR ROGOŻA, autor thrillera „Konwersja”.
Ile prawdy jest w tej fikcji – pyta ŁUKASZ ORBITOWSKI.

25 sierpnia, czwartek, godz. 19.00
Przyjdź do BIG BOOK CAFE osobiście, wstęp wolny
lub oglądaj LIVE na Facebooku
Partner wydarzenia: Wydawnictwo Marginesy

Jakub Żulczyk pisze o nim: jeden z najlepszych pisarzy popularnych w Polsce, a na pewno najlepszy w pokazywaniu internetowego, korporacyjnego piekła, w którym wszyscy tak wygodnie się urządziliśmy.
Piotr Rogoża, bo o nim mowa, w nowym thrillerze „Konwersja” opisuje zakulisowe działania niepozornych specjalistycznych agencji, które mają realny wpływ na całe narody. To w istocie nasze realia, choć wciąż nie wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Czy ktoś naprawdę manipuluje nami dla osiągnięcia swoich celów, tworząc bańki informacyjne?

O AUTORZE:
Piotr Rogoża (ur. 1987) – pisarz, scenarzysta i projektant narracji w grach komputerowych. W 2008 roku debiutował powieścią „Po spirali”, później opublikował kilka książek i kilkanaście opowiadań, a w 2019 roku kolejną powieść „Niszcz, powiedziała”. Współautor seriali audio „Czynnik turyński” i „Symbioza” (Audioteka) oraz autor „Szarej strefy” (Storytel). Przez pewien czas członek Writers Guild of America.

O KSIĄŻCE "KONWERSJA":
Podczas gdy pracownik agencji artystycznej Adrian Klimke pracuje nad debiutem polsko-syryjskiej wokalistki, dziennikarka Helena Różewicz wpada na trop niebezpiecznego spisku z udziałem rodzimych influencerów. Co łączy tragicznie zmarłą instagramową modelkę, nastoletniego streamera gier komputerowych i depresyjnego trenera uwodzenia? Czy w publikowanych przez nich treściach kryje się dodatkowy przekaz dla wybranych? Komu zależy na tym, żeby to właśnie Helena ujawniła materiały kompromitujące popularnego konserwatywnego polityka? Dlaczego Adrian zaczyna widywać swoją dawną dziewczynę, która zginęła w wypadku samochodowym?
Cynicznie kreowane iluzje kształtują zbiorową świadomość, a idee stały się produktami, które – dysponując odpowiednimi narzędziami– można łatwo pozycjonować na rynku. Ludzki umysł jest tworzywem gładko poddającym się woli wprawnego twórcy. Granica między cyfrową fikcją a rzeczywistością dawno została zatarta, skoro zestaw odpowiednio dobranych hasztagów może najdosłowniej zabijać.
„ Czytając „Konwersję”, zastanawiałem się, gdzie leży granica między prawdziwym światem, a fikcją literacką. Bo niestety w dzisiejszym świecie nawet najciemniejsze wizje mogą okazać się prawdą, a pięknie prezentowana rzeczywistość bardzo często okazuje się zwykłą ściemą”
– Kamil Nożyński, odtwórca głównej roli w serialu „Ślepnąc od świateł” i narrator audiobooka „Konwersja”

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę