Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kamionkowski Piknik Patriotyczny

Kamionkowski Piknik Patriotyczny
📅 Data: sobota, 8 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, Grochowska 328 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Piknik patriotyczny na Kamionku organizowany w ramach obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na częściowo zrewitalizowanym placu byłego bazaru "Rogatka" zapraszamy na warsztaty artystyczne (ceramika, quilling, gra terenowa uliczkami Kamionka, quiz wiedzy historycznej, gry i zabawy dla dzieci, stoisko ratownictwa medycznego (pomiar ciśnienia), zabawy i animacje dla dzieci, także w języku angielskim.
Ponadto w programie: wystawy związane z historią Kamionka, stoisko Rady Osiedla Kamionek, stoiska artystyczne lokalnych twórców, sąsiedzka wymiana sadzonek, odbiór elektrośmieci. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe Pan Tomasz Kucharski.

KAMIONKOWSKI PIKNIK PATRIOTYCZNY - PROGRAM:

- warsztaty artystyczne: wykonanie symboli patriotycznych z ceramiki;
- przygotowanie kotylionów i orzełków metodą quillingu;
- gra miejska WOKÓŁ KAMIONKA (start godz. 15.00), zapisy karolina@cpk.art.pl lub przed startem
- Kamionek Milowy-projekt mający na celu wspieranie przedsiębiorczości rzemieślników i promocję obszaru Kamionka. Realizuje go zespół studentów z organizacji Enactus Uniwersytetu SWPS. Podczas pikniku dzięki Kamionkowski Milowemu będzie można poznać bliżej Kamionek i dowiedzieć się, czym zajmują się lokalne pracownie rzemieślnicze.

a) Unikatowe memory. Choć czasem mówi się o nich ginące, to być może bardziej wypada powiedzieć: unikatowe. Zawody rzemieślnicze zyskują na popularności, a niektórzy uważają wręcz, że przeżywają renesans. Czym zajmuje się drykier? Z czego powstaje pozłacana rama ? Jakich maszyn używa kaletnik ? Poznacie bliżej pracę rzemieślników. W odkrywaniu tajemnic pracowni pomogą Wam autorskie memory. Ich rozwiązanie nie powinno Wam zająć więcej niż 10 minut.

b) Kamionkowskie zagadki. Rodzinny quiz historyczny z nagrodami. Rozwiążcie przygotowane zagadki i sprawdźcie swoją wiedzę o naszej okolicy. Na wszystkich odważnych- tych małych i tych nieco większych- czekają niepodległościowe i warszawskie upominki. Do rozwiązywania quizu zapraszamy od godziny 14. Wyniki o godzinie 19:00.

godz. 18.00- "Kamionka słynne fabryki i jego mieszkańców wybryki" -przemysłowa przeszłość dzielnicy, przeplatająca się z historiami mieszkańców Kamionka - zabawnymi, wzruszającymi, tragicznymi oraz tragikomicznymi opowiedzianymi przez Jarosława Kaczorowskiego (Spacerologa Praskiego)

Ponadto w programie:
-pomysły i sugestie na nazwę DOMU SĄSIEDZKIEGO;
- animacje i gry dla dzieci;
- pokaz ratownictwa medycznego w tym bezpłatny pomiar ciśnienia;
- sąsiedzka wymiana roślin;
-14.00-16.00 odbiór elektrośmieci
- wystawy historyczne dotyczące Kamionka: Zakłady Przemysłowe Pragi Południe w służbie Wojska Polskiego 1918-1939", Rewitalizacja Kamionka i Domy na Skaryszewskiej;
- stoiska Rady Osiedla Kamionek i lokalnych twórców;
- gry i zabawy w języku angielskim;
- godz. 19.30 - pokaz filmu „Zezowate szczęście". Pokaz filmu realizowany dzięki wsparciu finansowemu m.st. Warszawy w ramach programu „100 działań na 100-lecie niepodległości", na wniosek mieszkańców Pragi-Południe, we współpracy z Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: dla dzieci film impreza warsztaty wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧