Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa multimedialna HISTORIA. WIZJA. ROZWÓJ

Wystawa multimedialna HISTORIA. WIZJA. ROZWÓJ

reklama
📅 Data: czwartek, 15 listopada 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Al. Jerozolimskie 7, siedziba Banku Gospodarstwa Krajowego (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Ekspozycja zawiera ponad 140 obiektów: multimedialne materiały do obejrzenia na tabletach, goglach VR i telewizorach dotykowych, wielkoformatowe fotografie, opisy, historyczne dokumenty i cymelia. To świadectwa niemal stuletniej działalności Banku Gospodarstwa Krajowego, nierozerwalnie związanej z losami niepodległej Polski – od powstania banku w latach 20. ubiegłego wieku po czasy współczesne. Dzieje banku to: najważniejsze inwestycje II RP, z których część nadal funkcjonuje; wkład w rozwój mieszkalnictwa; zasługi dla polskiej kultury i sztuki; wyjątkowa kultura organizacyjna firmy, czy wreszcie rola, jaką BGK odgrywa obecnie w życiu gospodarczym kraju i na arenie międzynarodowej.

HISTORIA. WIZJA. ROZWÓJ jest podróżą w przeszłość, jednak w absolutnie nowoczesnym stylu. Dlatego opisom, wielkoformatowym fotografiom i artefaktom towarzyszą liczne multimedia. Informacje przedstawione są za pomocą tabletów, aplikacji i animowanych map. Miniaturowe domy wydrukowane na drukarce 3D zachwycają tak samo jak ich pierwowzory na osiedlu na Kole, które powstało w latach 30. XX w. z inicjatywy BGK. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości można prześledzić topografię przedwojennej stolicy, a nawet zajrzeć do gabinetów w gmachu banku, będącym wspaniałym przykładem architektury modernizmu, ozdobionym przez znanych artystów tamtej epoki. Natomiast wirtualna rzeczywistość przeniesie zwiedzających tym razem nie w czasie, ale w przestrzeni – umożliwi bowiem wycieczkę po współczesnym porcie w Gdyni.

Wystawa, objęta honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, jest czynna do 31 grudnia br. od wtorku do soboty w godz. 10.00 – 18.00.
Wstęp wolny.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę